Ece ULUSUM

Pandemi hayatımıza mesafeler koyarak ayrı düşmemize sebep olsa da bazılarımızı da bir araya getirdi. Bunlardan biri de İstanbullu Indie/Post-punk grubu, Vince the Moon. Can Ersalıcı, Can Karakaya ve Elif Şeker’den oluşan grupla, yeni şarkılarını konuştuk.

ο Artık çok fazla müzik üretimi var, sürekli yeni şarkılar ortaya çıkıyor. Hatta şarkı yayınlama sıklığı takipçi kasar gibi dinleyici toplamaya benzer diyen var. Siz ne dersiniz? Bu üretim bolluğunda kaybolma endişeniz var mı?

Müzik üretimini ve paylaşımını destekleyen birçok online platform var ve hem üreticiler hem de dinleyiciler bu platformlarda herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan bir araya gelebiliyor. Artışın bir nedeni bu. Tabii bu kolaylık müziğin ünlü olmak ya da takipçi kasmak adına kullanılmasını sağlıyor olabilir ama amacı sadece kendini ifade etmek, müziğini diğer insanlarla bir iletişim aracı olarak kullanmak ya da üretken kalmak olan insanların da bu durumdan faydalandığını düşünüyoruz. Bizim amacımız da müzik üretiyor olmak ve kendimizi bize has bir şekilde ifade etmek. Yaratıcı olmak ve insanların bunu fark ediyor olması bizim hoşumuza gidiyor.

ο Void parçasının hikayesi nedir?

Bazen kendi benliğimizi saklı tutmak pahasına başkalarının olmamızı beklediği kişi olmaya çalışırız ve bu bizi kendi özgürlüğümüzün önündeki bir engel haline getirir. İçten içe bunun yanlış olduğunu bildiğimiz halde kendimizde bunu kabullenecek özgüveni bulamayabiliriz. Çoğu insan gibi kabul görmemekten ve yalnız kalmaktan korkarız. Bu hayatım boyunca zaman zaman içinde bulunduğum bir durumdu. Ben de böyle hisseden herkesin iç sesinin dile gelmiş hali olarak Void’i yazmak istedim. Bu ses yüzleşemediğimiz gerçekleri yüzümüze vuruyor ve bize yapmamız gereken doğru seçimi hatırlatıyor. Void için; “Kendinle savaşma, kendini kabul et” temalı bir şarkı diyebiliriz.

ο Bundan sonra neler planlıyorsunuz?

Sonbaharda bir EP yayınlayacağız. Bunu takiben de çokça konser vermek istiyoruz. akın bir tarihte canlı performanslara geçeceğimiz bir dönem olacak.

 

  • Ekim 2021 sayısından…