19 yaşındaki Ceren Yaldız, sosyal medyada oldukça popüler. TikTok‘ta 8.6 milyon takipçi sayısına ulaşan genç isim, TikTokerlık dışında; “Genç yıldız eksikliğini doldurmaya geldim.” diyerek müzik dünyasına giriş yaptı. Müzik yapma fikrinin nasıl ortaya çıktığını gelin kendisinden dinleyelim.

ο Ceren Yaldız’ı biraz yakından tanıyabilir miyiz?

Ben Ceren Yaldız, 19 yaşındayım. Bursa doğumluyum. Yaklaşık 4,5 yıldır sosyal medya ile ilgileniyorum.

ο TikTok’a içerik üretirken müzik yapmaya başladın. Müzik yapma fikri nasıl ortaya çıktı? Hep planladığın bir şey miydi yoksa var olan kitleye yeni bir şey sunmak için fırsat olarak düşündüğün için mi müziği tercih ettin?

Aslında aklımın bir köşesinde hep vardı bu fikir. Sadece doğru projeyi ve ekibi bekliyordum.

ο Genellikle bir iş ortaya çıktıktan sonra kitle oluşur ama sen hali hazırda var olan kitleye bi’ iş sundun.  Kendi kitlen dışında müziğimi herkes dinlesin, herkese ulaşsın gibi bir kaygın var mı?

Müziği yaparken tabii kendi kitlem dışında farklı farklı kitlelere ulaşmak amacım vardı, aslına bakarsanız oldu da.

ο İlk klibin Ara Ara’nın hazırlık süreci nasıl gerçekleşti?

Çok heyecanlıydı. İlk şarkım ve beni anlatan bir şarkı, benim için çok farklı bir duyguydu ve mutluluk vericiydi. Yönetmenimiz Kübra Ayaz ve ekibi çok başarılı bir iş çıkardı. Aynı heyecana ortak oldu ve tam istediğim gibi içime sinen bir çalışma çıkardı. Tüm ekibe çok teşekkürler.

ο “Genç yıldız eksikliğini doldurmaya geldim.” diyorsun. Sonrası için bizi neler bekliyor? Seri bir üretim halinde mi olacaksın?

Tabii, projelerim gelmeye devam edecek. Üretmeye devam ediyoruz bir yandan. Elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim Ara Ara güzel günlerin ilk başlangıcıydı.