Gizem ERTÜRK

R&B ve alternatif müzik sahnesinin başarılı isimlerinden Su Sonia, yeni teklisi Beyhude’yi dinleyicileriyle buluşturdu. Beyhude, dinleyiciyi hip hop ritimleriyle rock tınılarının harmanlandığı, duyguların giderek yükseldiği bir yolculuğa çıkarıyor. Yeni teklisinde Su Sonia’ya ifade gücü yüksek sözleri ve karakteristik flow’uyla dinleyeni avucunun içine alan, yerli hip hop sahnesinin en özgün figürlerinden Aga B eşlik ediyor.

ο Merhaba Sonia, öncelikle Aga B ile buluşma hikayenizden başlayalım…

Aga B ile müziğe yeni başladığımız zamanlardan beri tanışıyoruz iki Ankaralı olarak. Beraber bir şeyler üretme fikri her zaman vardı, Beyhude bitmeye yakın prodüktör arkadaşım Emrecan Ağtaş ile Burak’ın bu şarkıyı daha da üst bir noktaya taşıyabileceğinden söz ediyorduk, kendisi de kabul etti ve hepimizi mutlu eden bir sonuç çıktı ortaya.

ο Ortak çalışmanızı ve bireysel olarak müzisyen arkadaşının çalışmalarını nasıl yorumlarsın?

Ortak çalışmamız benim çok içime sindi, kendi üretimlerim için standardım bu. Ama insanın kendi işini çok da övmesi konusunda karışık duygulara sahibim, bu nedenle dinleyenlerin yorumlarını merakla takip ediyorum. Şu ana kadar çok güzel dönüşler aldık, mutluyum. Burak’a ilk çalışmalarını yayınladığı zamanlardan beri takip eder dinlerim ve açıkçası hiç tanımasaydım da müziğini takibe alacağım bir isim olurdu. Türkçe rap üretiminin bu denli arttığı bir dÖnemde özgününü koruduğunu ve bu türün benzersiz renklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Sahne performanslarına ayrıca önem veren biri olarak Aga B’nin orkestrasıyla sergilediği yüksek voltajlı performanslara da ayrıca bayıldığımı belirtmek isterim.

ο Ölü ya da diri bir idolünle düet yapacaksın.. Bu kim olurdu?

Muhtemelen heyecanımdan kalp krizi geçirirdim ama Sade Adu ile düet yapabilsem hemen ardından mutlu bir şekilde ölebilirdim. Ve aşırı alakasız olacak ama ben ve müzik zevkimin umrunda değil Cardi B‘nin rapiyle eşlik ettiği bi’ düet de baya iyi olurdu.

ο Keşke ben seslendirseydim dediğin şarkı hangisi?

Çok çok çok fazla şarkı var ama şu an aklıma gelen Nilüfer YanyaBaby Blu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Su Sonia (@susot)’in paylaştığı bir gönderi

ο Hayatın bir film olsaydı soundtrack’i hangi şarkı olurdu?

Jill ScottHate On Me

ο Sırada nasıl çalışmalar var?

Bu yıl bitmeden bir EP ve aklımdaki bir cover’ı yayınlamış olmak istiyorum. Onun dışında konserlerde, DasDas’taki Dünya Yerinden Oynar ve Okan Bayülgen’in Richard oyununda beni yakalayabilirsiniz.