Gizem ERTÜRK

Solo kariyerinin ilk ürünü Fark Et’in ardından Özge Arslan, 2 yıl sonra Süre Dolmadan’ı yayınladı. Sözü ve müziği Arslan’a ait olan şarkı ve gelecek planları hakkında konuştuk.

❏ Müzik yolculuğundan söz edebilir misin?
Müzik tutkum gitar öğrenmemle başladı. Müzik teorisi piyanoyla pekişti. Projelerde yer aldım. Sonra farkındalıklar üzerinden tecrübelerle bağlantılı bir hikaye oluşturdum. Şarkı sözlerini müzikle ortaya çıkarırken aktarmak istediğim mesajlar ve hisler olduğunu fark ettim, o yolda ilerlemeye başladım. İlk teklim Fark Et 2017’de yayınlandı. Arayı biraz fazla açtım ama bundan sonra daha fazla şarkıyla müzikseverlerin karşısında olacağım.

❏ Yaşadığımız günlere dair neler söylersin?
İnsanların bilinç düzeyinin gelişerek öze dönüşle ilgili keşifler yapacağının kanısındayım. Esasen insanlığın; hızlı tüketim toplumunun bazı konularda doğayla çarpışan noktalarda bu denli ileriye gitmiş olması benzer nitelikteki felaket senaryolarını kaçınılmaz kılıyor. Özgürce dolaşmayı ve düzenli yaptığım deniz kokusu eşliğinde koşuları özledim.

❏ Yaptığın müzik türünün günümüzdeki karşılığını nasıl buluyorsun?
Elektronik müziğin akustik diğer yaratıcı müziklerin dışında türlü tavrı var. Özellikle underground üretimler bu skalanın farklılıklarını doğruluyor. Bizler de sürekli değişim ve gelişim halindeyiz. Bu düzlemde tahmin edileceği üzere müziğin dijital yöndeki ilerleyişini izlemek ve sürekli araştırmalar yapmak çok faydalı. Dijital erişimin olanaklarıyla motive olan müzisyenlerin cesareti ve paylaşımları sebebiyle bir döngü oluştu.

❏ Müzikteki en büyük idealin ne?
Kadınlar özelinde ve onları destekler türde şarkılar ile farkındalık yaratabilmek. Bir de Fischerspooner çok keyifli bir kişilik onunla epey farklı bir enerji ortaya çıkması muhtemel. Rhye gibi bir projenin sahnesinde olmak epey büyüleyici olabilirdi.

❏ Sırada ne gibi planlar var?
Hazır olan bir projemiz daha mevcut, yazın her şey normale dönmesini umut ederek hayata geçirmeyi planladığımız… Bir de iş birliği sürprizlerimiz olacak. Ardından albüm şarkılarını içeren tekliler yayınlamayı hedefliyoruz.