Zeynep TOKER

2014 yılında Alaçatı’da tanışıp çok yakın arkadaş olan Defne Angın ve Selin Dumlugöl, yıllar boyunca birlikte iş yapmanın hayalini kurdular ve en sonunda Manitas ile bir araya geldiler. Kendilerini tek bir tarza bağlamayan ikiliyle müzikal yolculuklarını konuştuk.

ο Karar verme ve uygulama konusunda grup ile üretim yapmak bana hep zor bir iş olarak gelmiştir. Sizin açınızdan bu durum nasıl? İş bölümü ve planlama konusunda nasıl ilerliyorsunuz?

Defne: Bence harika bir takımız. Kalp ve beyin. Aynı fikirde olmadığımızda da üçüncümüze -menajerimize- danışıyoruz.

Selin: Kesinlikle kolay değil. Fakat bir şeyi paylaşıyor olmak ve bunun üzerine iki beynin farklı düşüncelerle sağlamlaştırıyor olması hali bizim hoşumuza gidiyor.

ο Tek bir tarza bağlı kalmak istemediğinizi belirtmişsiniz. Sizden her şarkıda farklı bir müzik tarzı mı duyacağız?

Defne: Ben bu konuda genre-fluid (akışkan janr) bir yaklaşım benimsedim. Üretim sürecini zaman dışında -bazen onunla bile- bir kriterle sınırlamak yerine içimizden gelenleri keşfetmek ve yeni şeyler denemek gerektiğini düşünüyorum.

Selin: Çocukluğumdan beri müziğin fazlaca içindeyim ve hep çok farklı şeyler dinledim hala da öyle. Hayatta bir şeylere bağlı kalmak zaten bana göre değil bu yüzden kendimizi sınırlandırmamayı seçtik. Aslında biraz da keşfederek gidiyoruz bizden neler çıkıyor ona
bakıyoruz.

ο Kim? Parçasının klibinde yer alan isimler, styling nasıl belirlendi?

Selin: Kim? klibinin bütün süreci özellikle çekim aşaması gerçekten birsinema filmi tadında. Yönetmenliğini ben yapmak istedim. Uzun zamandır tatlı bir yerde hayalimdi. Bizi yalnız bırakmayan görüntü yönetmenimiz Orkun Göntem ve kostüm/sanat yönetmenimiz Deniz Eslek en az bizim kadar sahiplendiler işi. Klipte gördüğünüz herkes gerçek anlamda biriktirilmiş dostlar hepsini çok seviyorum. Kafamdaki resmin aynısını yansıtmamı sağladılar.

 

  • Ekim 2021 sayısından…