Gizem Ertürk
gizemerturk@yahoo.com.tr

Tüm prodüksiyon aşamasını üstlendiği yeni teklisi Eksik Vals ile dinleyicilerini romantik bir filmin soundtrack’ine ışınlayan Selin Sümbültepe, farklı janraları denemekten çekinmediğini renkli müzikal yolculuğunu sürdürüyor. Günümüz şarkı kalıplarının dışında bir çalışma olan Eksik Vals sanatçının söz yazarı, besteci ve yorumcu olarak tanındığı müzik dünyasında prodüktör olarak da yeteneğini ön plana çıkarıyor.

ο Eksik Vals dinleyicisini romantik bir filmin soundtrackine ışınlıyor peki senin için bu film hangisi olurdu?

Pawel Pawlikowski – Cold War. Soruyu okuduğumda direk gözümde sahneler canlandı. Etkisinde çok uzunca kaldığım çok şahane bir film gerçekten.

ο Müzik tarihinde bu şarkı için birini vals’e davet edecek olsan bu kim olurdu?

Şüphesiz Jeff Buckley olurdu.

ο Hadi biraz da ilk prodüktörlük deneyimini de üstlendiğin şarkının mutfak aşamasını konuşalım… 

Biraz uzun sürdü ama süreç çok keyifli geçti. Baştan ayağa büyük bir deneyimdi ve sınırlarımı genişletmiş olmanın verdiği dayanılmaz bir hafiflik var içimde. Diskografime prodüktörü olduğum bir çalışma bıraktığım için mutluyum.

ο Günümüz şarkı yapım formüllerine uymadan, kalıpların dışında üretimler yapıyorsun. Bu tercihin avantajları ve dezavantajları neler sence?

Her dinleyiciye değil de daha çok kulağı keskin, keşfetmeyi seven, sabırlı dinleyicilere ulaşabiliyorum. Bunun kısa vadede bir avantaj yarattığını söyleyemem. Bağımsız müzisyen olmak başlı başına zor. Günümüz dünyasında yeterince dinleyiciye ulaşamamak en büyük dezavantaj.

ο Sırada nasıl üretimler var? Dinleyicini şaşırtmaya devam edecek misin?

Müzikal olarak farklı bir personaya giriş yaptığım yeni bir sezona başlayacağımı söyleyebilirim.  Çeşitlilik seven bir müzisyenim. Aksi olsa sıkılırdım sanıyorum. Yeni çok fazla çalışma var. Kesin dinleyicinin kafası karışacak ama yapacak bir şey yok kafamın içi nasılsa ben de öyleyim.