Zeynep TOKER

Romanya’nın popüler isimlerinden biri olan Inna, Reynmen ile bir araya geldiği Wherever You Go isimli parçayla dinleyicisiyle buluştu. Bu birlikteliğin nasıl gerçekleştiğini sorduğumuzda, Instagram üzerinden iletişime geçtiklerini ve çalışmaya başladıklarını söyleyen Inna, parçayı yaparken Türkiye’deki işlerin nasıl yürüdüğünü göz önünde bulundurduğunu dile getirdi. Aynı zamanda Tarkan hayranı olan Inna, Tarkan için; “Tüm kariyeri için ona minnettarım ve onun için en iyisini diliyorum!” dedi. Devamı röportajımızda seni bekliyor!

ο İlk olarak Reynmen ile olan iş birliğinizden başlamak istiyorum. Wherever You Go isimli şarkıyla bir araya geldiniz, parçanın iki hali mevcut. Bu birliktelik nasıl gerçekleşti? Reynmen ile daha önceden bir iletişiminiz var mıydı?

Türk eğlence sektörünün en büyük isimlerinden biri olduğunu biliyordum, Instagram’dan iletişime geçip bir süre sohbet ettik ve ekiplerimiz bize Wherever You Go parçasını gösterdiğinde bunun mükemmel bir eşleşme olduğunu hissettik ve ikimiz de bu fırsatı değerlendirdik. Reynmen de aynı şeyi hissettiği için gerçekten mutlu ve gururluyum. Ayrıca sonuç için heyecanlıyım ve umarım beğenir ve desteklersiniz!

ο Yıllar içerisinde Türkiye’de birçok kez bulundunuz. Buradaki dinleyicilerinizle aranızda başka bir bağ var diyebiliriz. Peki bu şarkıda Reynmen ile bir araya gelirken, buradaki dinleyicilerin nabzını ölçtünüz mü? Neleri severler, nasıl bir müzik burada ‘hype’ olur diye düşündünüz mü?

Türk halkının önünde sahneye çıktığımda her  zaman mutlu hissediyorum, Türkiye’de çok fazla sevildiğimi hissediyorum ve şüphesiz söyleyebilirim ki, burada olduğum her zaman çok iyi hissetme ve takdir edilme ayrıcalığına sahibim. Ve tabii ki burada “işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum”, çünkü genellikle Türk müziğine ve hem Türkiye’de hem de farklı ülkelerde müzik endüstrisini ele geçiren tüm trendlere ilgi duyuyorum

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

INNA (@inna)’in paylaştığı bir gönderi

ο Bir röportajınızda “Başarı nedir?” sorusuna; “İnsanları mutlu etmek, dans etmelerini sağlamak…” diyorsunuz. Genelde de hareketli parçalara sahipsiniz. Peki mutsuz olduğunuzda da kendinizi bu şekilde mi ifade ediyorsunuz? Yani ne olursa olsun hep yüksek tempolu parçalar mı dinlersiniz?

Mutsuz olmaktan ve düşük anlar yaşamaktan kaçınmıyorum. Hayat bu, inişleri ve çıkışları var, her anı olduğu gibi kabul ediyorum. Ama moralim bozuk olduğunda müzik dinliyorum, uyuyorum, yürüyüşe çıkıyorum, ailem ve yakın arkadaşlarımla vakit geçiriyorum, bunlar beni gerçekten iyi bir ruh haline sokuyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

INNA (@inna)’in paylaştığı bir gönderi


ο Tarkan’ı küçüklüğünüzden beri biliyor ve dinliyormuşsunuz. Son zamanlarda da takip ediyor musunuz? Geçtiğimiz günlerde İzmir’de dünyanın en kalabalık ücretsiz 5. konserini gerçekleştirdi ve bir rekora imza attı.

Sanırım Tarkan’ın her zaman hayranı olacağım, o Türk müzik endüstrisinde çok güçlü bir isim. Başarısından dolayı onun adına mutluyum. Hayalleriniz için çalışmanın ve hayallerinizin gerçekleştiğini yaşamanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. Tüm kariyeri için ona minnettarım ve onun için en iyisini diliyorum!

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

INNA (@inna)’in paylaştığı bir gönderi

ο Müzisyenlerin, özellikle kadın müzisyenlerin çoğunlukla belli bir kalıba sığması bekleniyor. Her zaman bu böyleydi. İnce bir fiziğe sahip olmamalılar, dekolte giymeliler, her zaman makyajlı olmamalılar, parlak ve dikkat çekici kıyafetler giymeliler vs. Bir şekilde şirketler, basın ve dinleyiciler bunu dayattılar. Sizin açınızdan da bu durum böyle mi? Yani tüm bu saydığım şeylerin baskısını üzerinizde hissettiğiniz oluyor mu?

Kendimi kıyafetlerim ve görünüşümle ifade etme ayrıcalığına sahip olduğum ve bazı kriterlere uyma, belirli bir şekilde veya bazılarının benden beklediği şekilde olma baskısı hissetmediğim için şanslıyım. Kendi tarzım var ve istediğim her şeyi istediğim zaman giymekte özgür olduğum için şanslıyım.

ο Önümüzdeki süreçte kariyer yolunda planlarınız arasında neler var? Kendinize hedef haline getirdiğiniz bir konser, bir albüm veya bir iş birliği var mı?

Önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürülecek birçok parça üzerinde çalışıyorum. İlk kez Tomorrowland’de sahnede seslendirdiğimiz bir şarkı için Timmy Trompet ile çalıştık ve yakında yayınlanacak. Üzerinde çalıştığım tüm müzikleri ve diğer harika şeyleri paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Harika şeyler geliyor! Ve tabii ki 2023 turu! Sabırsızlanıyorum!