Müzik kariyerine ilk atıldığında tarzı ve açıklamalarıyla gündeme gelen müzisyen Aleyna Tilki, son zamanlarda müzikal seçimleri ve klipleriyle kendinden söz ettirmeye başladı. En son, Sebastian Atas ve Victor Sjöström ikilisinin müzik projesi Jubël ile Diamonds parçasını yayınladı. Her parçasında farklı sound’larla karşımıza çıkan Tilki tarzını mı arıyor yoksa tek bir türde kalmak mı istemiyor, göreceğiz.

Sosyal medyada hayranlarının sorularını yanıtlayan Aleyna Tilki, yeni albüm planlarını duyurdu. Uzun soru-cevap serisinden müzikle ilgili olan 5 soruyu seçtik. 

Kendine en çok yakıştırdığın müzik türü nedir?
Kendimi janralaştırmayı sevmiyorum. Kişisel olarak rock müzik dinliyorum ve rock müzik yaparken kendimi çok ait hissediyorum. Ama popstar olmayı da dönemimizde başarması çok zor olduğu için narsistik bir yerden ayrıca seviyorum. Türküleri, arabeski de kendime çok yakıştırıyorum. Bu etnik janralar yaş skalamı 7’den 70’e büyütüyor. Bugün mesela 30 yaş üstü bir kitleye konser vereceğim. Ses tonumun akışkan olması ve çok karakterli bir insan olmamı fırsata çeviriyorum.

Kendinde beğendiğin en güzel yeteneğin nedir?
Sesim, sevebilme ve doğuştan gelen psikanaliz yeteneğim.

Klibini çekerken en çok eğlendiğin şarkın hangisi oldu?
Tabii ki Take It Or Leave It şarkımda.

Uluslararası başarıların hakkında ne düşünüyorsun?
Başarılarımı konuşuruz ama şu an son şarkımız Diamonds en çok İsveç’te dinleniyor ve İsveç benim dünyada en sevdiğim ülkelerden biri. Bu benim için çok özel ve kişisel bir mutluluk.

Söz ve müzik sana ait olan şarkılardan oluşan bir albüm gelecek mi?
Büyük bir kısmı rap/drill olan hyperpop, alternatif rock, punk-pop karışık bir Türkçe albüm yapıyorum. Yaklaşık 3 aya çıkar diye düşünüyorum. İngilizce albümümse komple pop-punk ve rock sound’larında oluyor. Türkçe albümden sonra da İngilizce albümü çıkaracağım.