2020’de Juliet’i arıyoruz
Pirelli’nin klasikleşen takvimine dair görüntüler basına sunuldu. İtalyan fotoğrafçı Paolo Roversi tarafından hazırlanan 2020 edisyonunun teması Juliet’i aramak. Roversi, “Hâlâ Juliet’imi arıyorum ve tüm hayatım boyunca da arayacağım. Çünkü, Juliet bir rüya” dedi. Roversi, Juliet rolünü yorumlamak için 9 kişiyi seçti. Bu kişiler arasında Claire Foy, Mia Goth, Emma Watson, Moore, Yara Shahidi, Kristen Stewart, Chris Lee, Rosalia ve Stella Roversi bulunuyor.

Nude Design Team‘den Müge Güler’in tasarladığı Iris Paperweight, 97 yaşındaki Amerikalı iş kadını, iç mimar ve stil ikonu, Iris Apfel’in renkli kişiliğini yansıtıyor. Günlük kullanıma uygun renkli koleksiyon, çok yönlü stille dikkat çeken Iris Apfel’in ikonik gözlükleri ve kolyelerinden ilham alınarak tasarlandı.

Burberry‘nin geçen ay 24 saatlik satışa sunulan B Series’ini gördünüz mü? Koleksiyonun gözde ürünü monogram baskılı kapüşonlu köpek ceketi. Yeni ürünler her ayın 17’sinde yine 24 saatlik satışa sunulacak.

Moda tasarımcısı Craig Green avangart bir şapka tasarımıyla karşımızda. Yağmurda şemsiye kullanmayı sevmeyen erkekler için plastikten, yarı saydam ve renkli elastik dikişli şapkanın fiyatı 1868 TL. Ne dersiniz?

RaisaVanessa, 8 Eylül’de New York Moda Haftası kapsamında gerçekleştireceği defile ile yeni koleksiyonunu sergileyecek. Defilenin set ve şov direktörlüğünü Uğurhan Akdeniz Special Events & Fashion Shows üstlenecek.

Swarovski yeni sonbahar koleksiyonu Tarot Magic, tarotun sihrinden ilham alıyor. Güçlü bir ışıltıya sahip sembol ve tılsım seçkisi, koleksiyona ışık ve pozitiflik katmasının yanı sıra kadınları güçlendiriyor ve koruyor. Koleksiyon, şık altın tonlarıyla ve zengin lacivertler, morlar ve yeşillerle tamamlanan benzersiz silüetlere sahip.

Panerai’nin dalgıç saati Blancpain Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Titanio, 47 mm’lik karekteristik bir tasarımıyla öne çıkıyor. Titanyum kasalı saat 300 metre su derinliğine kadar mükemmel bir performans sergiliyor.

Mis gibi Angeline Jolie
Angelina Jolie, Fransız markası Guerlain için Kamboçya’daki evinde yeniden kamera karşısına geçti. Jolie, 2017’de Notes of a Woman parfümünün reklam kampanyasında yer almıştı. Elde ettiği tüm gelirleri de Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne bağışlamıştı. Geçen ay yayınlanan reklamın yönetmenliğini Oscar ödüllü Emmanuel Lubezki yaptı.

%48
Moda arama motoru Glami, aralarında Türkiye’nin bulunduğu 7 ülkede yaptığı araştırmaya göre, yerel tasarımcılara ilgi bu yıl daha fazla. Türk ürününü tercih edenlerin oranı yüzde 81. Ancak katılanların yüzde 48’i Türk tasarımcıların ürünlerini nereden satın alabileceğini bilmediğini söyledi.