Fransız lüks moda evi Louis Vuitton, klasik miras eserlerinden Bisten valizine modern bir dokunuş yaptı. Yeni Monogram Titane koleksiyonu, LV’nin yüzeye lazerle kazınmış monogram tasarımıyla tamamlanan titanyum dış cephe kaplamalarında giydirildi. Valiz, nadir platin metal olan rutenyum donanımla değiştirdi. Fiyatı da 46 bin dolar.

bisten Louis Vuitton
bisten Louis Vuitton
Prada

Prada tabanlı ayakkabılara iyice sardı. Yeni tabanlı black wheel sole fermuarlı bot 920 dolar. Biraz ‘kaba’ duruyor ama tarz işte…

 

 

 

 

Pilot’s Watch
Pilot’s Watch

IWC, uzun zamandır beklenen Ceratanium® materyali kullanılarak yapılan ilk pilot saati Pilot’s Watch Double Chronograph TOP GUN Ceratanium’u tanıttı. Saat hafif ancak dış etkenlere karşı da dayanıklı. Fiyatı 11 bin 500 euro.

 

Buccelatti
Buccelatti

1919’da kurulan Buccellati, 100’üncü yılını Paris Haute Couture Haftası’nda yeni koleksiyonlarını ve yeni kesim elmasını tanıtarak kutladı. Cricket sallantılı küpe, gerdanlık, Jasmine yüzük ve Budelli yüzük gibi parçalar göz kamaştırıcı.

 

Cartier Magnitude
Cartier Magnitude

Cartier, farklı taş türlerini bir arada kullanarak yarattığı yeni High Jewelery koleksiyonu Magnitude’u tanıttı. Elmas, kuvars, safir, opal taşlarla yapılmış tasarımlar göz
kamaştırıyor.

 

 

Moda üzerine eğitim almak isteyen ancak zamanı olmayanlar için harika bir fırsat.
Bussinesoffashion.com sitesinde markanızın nasıl kurulacağından tasarıma, dijital pazarlamadan moda tarihine uzanan çevrimiçi dersler var. Sertifika verilen dersler yıllık 290
dolardan başlıyor.

bussinesoffashion

YENİ NESİL KİMONO
Bir motosiklet tayfasının kimono giymesine ne derdiniz? Şaka değil, mümkün! Greg Lauren, Birdwell ile önceki ortaklığını takiben yeni el işi kıyafetlerini piyasaya sürdü. El boyamalı kimono modellerinde yarış ve otomobil motifleri yer alıyor. Favorimiz Moto Kimono Brando.
İnternet üzerinden satılan kimonolar 1.282- 4.617 dolar arasında.

Yeni nesil Kimono
Yeni nesil Kimono

GIGI KOKUSU

Şu aralar Gigi Hadid, birçok markanın yüzü. Gigi şimdi de Michael Kors’un Wonderlast parfümünün yüzü oldu. Model parfüm için “Bu parfüm adeta şişe içinde bir tatil” dedi. Çekimler de tam bunu yansıtıyor.

Gigi Hadid
Gigi Hadid

ANIMAL TARZI
Nike, Atmos ile Animal 2.0 kapsülünü piyasaya sunmuş ama bizi çok heyecanlandırmamıştı. Yeniden denediler ve atmos x Nike Air Max 1 Animal 3.0 kapsülünün fotoğrafları yayınladı. Favorimiz zürafa baskısı. Fiyatı 230 dolar. Henüz Türkiye’de yok… Studio Ghibli, Totoro ve Ponyo’nun yıl dönümlerini özel tasarım ceketlerle kutluyor.

Nike Atmos Animal