Gökhan KAYA

Moda Sahnesi’nde izlediğimiz, alternatif müzik dünyasına özlenen sound ve duruşlarıyla giren AI’York‘u henüz izlemediyseniz One Love Festival 15‘te sahne alacaklar, bilginize. Grup yeni havadisleri anlattı.

❏ Festival sahnesinde neler olacak?
Bol bol yeni parça olacak. Henüz yayımlamadığımız EP’den parçalar çalacağız ve her konserimizde olduğu gibi tüm enerjimizle seyirciyle bir olmaya çalışacağız.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

On da loose! KTANG! ⚡️💥🔥

Al’York (@alyorkmusic)’in paylaştığı bir gönderi ()

❏ Sizi Moda Sahnesi’nde izledik. Sahnedeki enerjinize bayıldık. Sahnedeyken sizi yükselten şeyler neler?
Bugüne kadar her sahneye çıktığımızda öncelikle aramızdaki iletişimle birbirimizi yükseltiyoruz. Seyircinin de bize dahil olmasıyla her şey birbirini tamamlamış oluyor.

❏ Türkçe şarkılar gelecek mi?
Üçümüz de çocukluğumuzdan beri İngilizce sözlü müzikler dinleyerek büyüdük. En önemlisi blues, folk, rock’n roll, soul gibi müzik türlerinin sanatçıları bizi harekete geçirdi. Dolayısıyla İngilizce bize kendimizi müzik diliyle ifade edebildiğimiz en doğal yol gibi geliyor.

 ❏ İmajınız, sahnedeki duruşunuz gerçekten epey havalı. Yayınlanan bir klibiniz var ama o sahnedeki hisleri alamadık. Yeni klipler çekilecek mi?
Tabii ki yeni klipler çekilecek. Bu yöndeki deneyimlerimizi zenginleştirmeye her zaman hevesliyiz. Hatta biri yolda!

❏ Sokakta videounuz var, yine var mı böyle bir plan?
Galata’daki videomuz anlık gelişti. Bir konserimiz gürültü endişesi sebebiyle iptal edilince ‘Madem öyle, biz de Galata Kulesi’nin önünde çalalım!’ dedik. O gün yaşananlar grubun oluşumunda önemli bir yere sahip.

❏ Gruptaki herkesin vokal ve enstrüman yeteneklerini sahnede sergiliyor olabilmesi sizi özel kılıyor. Grup içindeki görev dağılımı nasıl; sahnede ve stüdyoda?
Beraber şarkı söyleyebilmek bizim için çok keyifli. Parçalarımızı yazarken kimsenin görevi baştan belli olmuyor. Bunu çıkan müziğin kendisi belirliyor.

❏ Sırada neler var?
Yeni teklimiz çıkmak üzere ve yeni EP’miz de yolda! Yeni gelişmeler için takipte kalın!