Mehmet Emin DEMİREZEN

Pozitif ekibinden Senior Booker Elif Cemal, #Babylon’un yeni sezonunu anlattı. Anlaşılan bu yıl ‘sold out’ etiketini çok sık göreceğiz.

  • Babylon, Bomonti ile hızlıca entegre oldu. Eski yerini aratmıyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Babylon’un bir aşk markası olmasına… Peşindekileri gittiği yere sürüklüyor. Bomonti, mahalle kültürünün yüzlerce senedir var olduğu, hareketli bir yer. Ancak bomontiada ve Babylon’un oraya gitmesiyle insanların eğlence ve sosyal aktiviteler için uğradığı bir yere dönüştü. Asmalımescit eğlencenin kalbinde olduğu için ‘walk in’ müşterisi de çoktu. Ancak bomontiada’nın da hızlıca kendi kitlesini yaratması, rağbet görmesi zincirleri kırdı.

  • Yeni sezon sürprizleriniz neler?

2018-2019 hem yerli hem de yabancı müzik piyasasında oldukça üretken ve verimli bir dönem. Babylon sahnesinin vazgeçilmez isimleri sahne alacak. Örneğin Gaye Su Akyol yeni albümünün ilk konserini yapacak. Genç yıldızlardan Sena Şener, Berkant Ali Körfez gibi isimlerin ilk albüm konserleri var. Nekropsi sahnelere geri dönecek. Ayrıca Ought, Bo Ningen, Algiers var. Piyasaya rağmen bu sezon biraz daha cesur olmaya karar verdik, tüm canlı müzik mekanlar gibi…

  • Konsept partileriniz çok popüler. Çoğaltacak mısınız?

Babylon klasiklerine devam ediyoruz. Oldies but Goldies 2002’den beri aynı ekiple devam, Radyo Eksen partilerimiz de keza. Bu partilerin yeri bizim için başka. Çok kemikleşmiş bir dinleyici kitlesine sahip. 1 Aralık’ta başlayacağımız 90’lar Türkçe popun olacağı Hey Gidi Günler’e başlıyoruz. Parti konseptinin dışında yeni konsept konserlerimize de bu ay başlıyoruz. Örneğin bir duyaen müzisyenle onun sound’una yakın genç bir yeteneğin bir araya geleceği Kökler ve Filizler fikri Reha Öztunalı’dan geldi. İlk etkinliğimizi de Gülden Karaböcek ve Tuğçe Şenoğul ile gerçekleştireceğiz. Yeni Yerli konsepti de yine genç ve yeni yetenekleri bir çatı altında müzikseverlere sunmayı hedeflediğimiz bir konsept olacak. Bu serinin ilk konserinde de Birkan Nasuhoğlu, Can Ozan, Fikri Karayel, İrem Candar, Nova Norda, Ufuk Sever yer alacak. Barış Manço ve Bob Marley yaş günlerine bu sezon da devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin.