Mehmet Emin Demirezen Yeri geldi albüm prodüktörlüğü yaptı yeri geldi senaryo yazarlığı. Hatta geçmişinde kaptanlık tecrübesi bile oldu. Ancak biz onu müzisyen kimliğiyle tanıdık. İlk teklisini geçen yıl çıkaran Berkant Ali İncesaraç, ilk albümü Körfezde Rüzgar ile yeni bir başlangıç yaptı. İncesaraç, müziğe dair düşüncelerini Back on Stage’e anlattı.
  • İlk albümünüzü yayınladınız. Nasıl hissediyorsunuz?
Az biraz gururlandım kendimle. Aynı zamanda garip geldi. Sadece mutlu hissediyorum.
  • Müzik yolculuğunuz beklediğiniz gibi geçiyor mu?
Yolculuklar beklediğin ya da hayal ettiğin gibi geçmeyebilir. Zorluklar çıkabilir, uzattığın ele başkası dokunur ya da fırtına çıkar, sürüklenirsin. Sonrasında belki daha güzel bir yerde olursun. Yolculuğun doğası bu. Bunu müzikten öte genel olarak hayat için de söyleyebilirim. İnsanlar değişir, yapılar değişir. Karşıma ne çıkacak bilmiyorum, çok merak ediyorum.
  • Teknoloji çağında albüm yapmak sizi korkutmuyor mu?
Haklısın biraz korkutucu bir hale döndü. Aslında sadece albüm yapmak da değil. 2019’da ortaya bir şey koymazsan yaptığın işleri kimse dikkate almıyor. Bugünün dertleri geçmiştekine nazaran daha karmaşık. Herkesin benim gibi vakti ve kendine ait büyük alanları olmayabilir ama bu işi yapmayı seviyorum.
  • Müzik kendine değişik bir yol çiziyor. Sizce ileride neler olur?
Bir müzik platformu gelecekte trend olacak müzik tarzlarına yer vermiş. Söz ettikleri müzik tarzlarını hayatımda gördüm. Gitarını alıp şarkı söyleme fikri daha bana göre. Tek anladığım da bu zaten. Geçmişte olduğu gibi bugünün çocukları da yarın kendi nostaljilerini anlatacak.
  • Alternatif tınıların günümüzdeki yükselişini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Geçmişte bu kapıları açan, yadırgansa da yılmadan üretimlerine devam eden tüm o müzisyenlerin emeklerine sağlık. Teknoloji tanınmış pop isimlerle alternatif kişi ve grupları aynı listede konumlandırdı. Kısaca alternatif müziğin daha görünür olması harika.
  • Sosyal medyanın gücüne ne kadar inanıyorsunuz? Bu, aldığınız kararları etkiliyor mu?
Geçen gün Instagram’da bizim mahalle marketinin reklamıyla karşılaştım. Altında da reklam jargonuyla yazılmış birkaç cümle vardı. Şaşırdım… Bu durum yaşadığımız hayatı biraz bilim kurgu filmlerine döndürmeye başladı. Bazen de sosyal medyada tam anlayamadığım durumlar, insanlar görüyorum ve anlamamak da iyi hissettiriyor. Müzik yapıyorum ve bu platformlardan müziğimin insanlara ulaşmasını isterim. Ben de üzerine delirmeden, kendi bildiğimi uygulamaya çalışıyorum.7.669 Spotify aylık dinleyici sayısıALBÜMLER Bu Hayatta-2018 Körfezde Rüzgar-2018