Gözlerin Ardından Müzikali
❏Karşınızda dramatik bir tiyatro oyunu. Down sendromlu oğlunun doğumundan sonra etrafındaki insanların terk ettiği ressam bir annenin mücadelesini ele alan ‘Gözlerin Ardından Müzikali’, 1 Mayıs’ta saat 20.30’da, Artısahne Mecidiyeköy’de sahnelenecek. Bol ödüllü yapımın biletlerini tükenmeden mutlaka alın!

Eğlenceli Cinayetler Kumpası-Metres
❏ Okan Bayülgen, İstanbul’a kazandırdığı yeni gösteri mekanı Dada Salon Kabarett’de seyircinin arasında, 360 derece oynanan interaktif polisiye ‘Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası-Metres’, sizleri 1990’ların sonunda eğlencenin doruklarında bir Cumartesi gecesine götürüyor. Ayrıca Okan Bayülgen’in gece boyunca soracağı 90’lar Trivia ve Malumatfuruş sorularına da hazırlıklı olun! Oyundan sonraya da kimseye randevu vermeyin! Metres, 90’lara dönüş retro gecesi 15 Mayıs, saat 20.30’da Dada Salon Kabarett’te, sabahın ilk ışıklarına kadar doyasıya eğleneceğiniz Retro gecesini kaçırmayın!
İki Bekar
❏ Shanette ile Jack’in komik hikayesini anlatan İki Bekar adlı Amerikan tiyatrosunun en ünlü komedi yazarlarından Sam Bobrick’in yazdığı tiyatro oyununda, arkadaşlarının çöpçatanlığıyla düğün davetinde aynı masaya oturunca başlıyor ve ardından bir bulut sürüsü gibi peşi sıra düşünceler… Canlı performans müzikleriyle müzikal tadında İki Bekar oyunu 3 Mayıs’ta Trump Kültür Gösteri Merkezi’nde saat 20.30’da, geç kalmadan biletleriniz temin edin!

https://www.youtube.com/watch?v=k1e6jGOmP2k

DNA Dans Topluluğu
❏ Kazananın ya da kaybedenin olmadığı bir oyun olur mu? İnsana ait olan her şeyin başlangıcı oyunla başlar. DNA Dans Topluluğu daha önce 2017 yılında Dream ve 2018 yılında Simurg’u Bulmak koreografileriyle Zorlu PSM Platinum Sahnesi’ne konuk olmuş, büyük bir beğeni ve coşkuyla karşılanmıştı. İşte kaçıranlara fırsat, DNA Dans Topluluğu, 6 Mayıs’ta Zorlu PSM-Turkcell Platinium sahnesinde 20.30’da yer alacak.
Dışarıda Hiçbir Şey Var!
❏ Hepimizin biricik olduğunu ve en büyük hediyenin ise kendimizi bilmek, keşfetmek olduğunu anlatan Betül Arım, ‘Dışarıda Hiçbir Şey Var!’ oyunuyla bilinçaltımızın bizi nasıl yönettiğini, kendi yaşamından hikayeler ve şiirlerle anlatıyor. Sizler de bu keyifli oyunu kaçırmak istemiyorsanız 6 Mayıs’ta Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi’nde saat 20.30’da sergilenecek. ‘Dışarıda Hiçbir Şey Var!’ oyununun biletleri tükenmeden mutlaka alın!
Sunay Akın ile Görçek
❏ Sunay Akın, gösterisinde kağıt gemilerden emekli kaptanımız izleyicilerini seyir defterinin yeni sayfalarını okumaya davet ediyor. Görçek’i izleyenler, bir arada yaşama duygusunu bilginin üretilen ve yönetilen en büyük güç olduğu gerçeğinde kavrayacaklar. Sunay Akın ile Görçek, 15 Mayıs’ta Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde saat 21.00’de.
Tak Tak Takıntı
❏ Büyük doktorlar delinin, takıntılının altında yatan insanı görmenin, keşfetmenin, düzeltmenin yollarını arıyor. Ya bunların hepsi zincirlerinden boşanıp aramıza karışırsa? Tak Tak Takıntı, gündelik yaşam içinde farkına varmadığımız, sıradan sandığımız küçük olayları kabuğundan ayırıp bizlere sunan ilginç bir güldürü. Tak Tak Takıntı oyunu 14 Mayıs Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde saat 20.30’da sergilenecek.
Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin
❏ Bir aileden üç kuşak kadının devamlı değişen ruh hallerini ve aynı evin içerisinde birbirlerine söyleyemedikleri, iç seslerinden oluşan bir dertlenme, arkada ise İstanbul… Kendilerine bir adım mesafeden anlattıkları elli senelik bir hikayeyi anlatıyor. Murat Mahmutyazcıoğlu’na 21. Afife Ödülleri’nde Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nü ve 22.Sadri Alışık Ödülleri’nde Başak Kıvılcım Ertanoğlu’na Yılın Kadın Oyuncusu ödüllerini kazandıran ‘Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin’, 2 Mayıs’ta TOY İzmir Ege Perla’da saat 20.00’de, kaçırmayın deriz!
Güle Güle Diva
❏ Şöhretinin zirvesindeyken bir anda kendini emekli hayatında bulan diva, yıllar sonra geri döndü, hem de dolu dolu şarkılarıyla… Kaybolmuş konser biletleri, bir hastanenin odaları, koridorları… Hastanede sırasını bekleyen bir kadın; geri dönüşün, unutuşun, kaçıp gitmenin ve başka kadınların öyküsünü anlatan ‘Güle Güle Diva’ oyunu 2 Mayıs’ta saat 20.30’da Sinema Feriye’de, biletlerinizi önceden alın.
Meçhul Paşa
❏ Tarihte kendi dönemini yaratan hınzır bir ortaoyununa hazır mısınız? Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Rıfat Ilgaz ve Mustafa Mim Uykusuz’un birlikte çıkardıkları haftalık siyasi mizah gazetesi Markopaşa’yı mevzu edindiği yeni oyunu ‘Meçhul Paşa’ ile beraberiz. Markopaşa’nın siyasi fırtınalar ve türlü badireler atlatarak çıkardığı 77 sayılık serüveni Meçhul Paşa, 17 Mayıs saat 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde.