Günlük hayatınızın veya ofiste yaşanılan stresi azaltmak, daha huzurlu ve sakin hissetmek bununla beraber vücudunuza hareket ve esneklik kazandırsın istiyorsanız mutlaka her gün yoga yapmalısınız. Yoga’nın en önemli amacı sizi günlük yaşamınızdaki stresten arındırmak, zihninizi tazelemek ve huzura ulaştırmak. Kaslara ve kemiklere baskı yapan diğer spor türlerine göre yoga vücudu yavaşça canlandırıyor. Doğru nefes, doğru egzersiz ve beslenmeyle yaşam kalitenizi üst seviyeye çıkardığı gibi odaklanma ve meditasyon uygulamalarıyla sizi kendine daha da bağlayacak. Yoga için tek gereken rahat kıyafetler giymek, mat ve Apple Watch’ınızı yanınıza almak… Üstelik spor salonu şart değil,kendinizi nerede rahat hissederseniz matınızı alıp hemen başlayabilirsiniz.

Sadece videolara bakarak değil, yoga derslerinizi gerçekleştirirken size eşlik edecek yoga gurusu bir antrenör fena olmazdı değil mi? Apple Watch Series 4’teki proaktif sağlık izleyicileri, nefes uygulaması ve nabız uygulaması epey yardımcı olacak. Kalp atış hızı, vücudunuzun kalori göstergesi, ne kadar aktif olduğunuzu izleyen yardımcınız, kişisel bilgilerinizi de haftalık olarak bir tablo oluşturuyor. Pek çok fonksiyonu bir arada bulunduran Apple Watch, nefes egzersizleri, meditasyon özelliği ve yoga dersleriyle sizleri daha planlı hale getirip, uygulamalı hareketlerinde bir o kadar yardımcı olacak.

Özellikle yoga uygulamalarında size sürekli bildirim gelmeyeceği dikkatinizi dağıtmayacağı gibi dersiniz bitene kadar sessiz olma özelliği mevcut. Unutmadan ekleyelim, bilek algılama opsiyonu her daim açık olmalı. Özellikle yeni başlayanlar için büyük en önem taşıyan uygulamalarıyla, sizi nefes alma ve yoga yapma pratiklerinde zamanla uzman seviyeye taşıyacak. Mesela çok hızlı nefes alırsanız o anda basit bir titreşimle sizi uyaracak. Yoga yaparken en önemli şeylerin başında gelen nefes egzersizinde zihninizin ve bedeninizi eş zamanlı kontrolünü takip edecek. Restoratif yogadan Power Vinyasa Flow’a kadar her türlü yoga seansınızı gerçekleştirebileceksiniz. Uygulamada en çok tercih edilen ise Pocket Yoga ve YogaGLO göz atmayı unutmayın. Dünyaca ünlü yoga ve meditasyon eğitmenlerine ulaşacağınız gibi hepsi bir tık uzağınızda olacak.

DÜNYA YOGA GÜNÜ
Geçen ay 21 Haziran Uluslararası Yoga Günü’nde güzel bir etkinlik gerçekleşti. Cihangir Yoga bu özel günde Sakıp Sabancı Müzesi‘nin bahçesinde, Boğaz manzarasına karşı sabah 05.00’ten akşam 20.00’ye kadar çeşitli meditasyon ve atölyeler yapıldı. Her seviye yoga meraklısına açık etkinlik ücretsizdi. Göz atın, bir dahaki etkinliği kaçırmayın…