1- Aleyna Tilki

Ülkemizde sosyal medya kazalarıyla meşhur olan isim Aleyna Tilki. Artık birçok kişi bilerek bu hataları yaptığını düşünüyor. Tilki’nin meşhur ‘dijital’ hataları arasında oyuncak koleksiyonunun göründüğü fotoğrafta bir penisin el sallaması var. Bir de Sophie Mud’a, Frake Hagen’e ve Florence Rose’a ait fotoğrafları kendi fotoğrafı gibi paylaşmıştı.

 


2- Demet Akalın

Demet Akalın dürüstlüğüyle linç yiyenlerden! Ayağına cam batan şarkıcı ayağının fotoğrafını paylaştı, ayaklarının büyük ve damarlı olmasından dolayı takipçi bu ayağın ona ait olmadığını söylemişti. Hatta eşi Okan Kurt’a veya Bülent Ersoy’a ait olduğunu iddia eden birçok kişiye cevap olarak “Okan’ı topukları benden güzel, bebek gibi. Hira’nın topukları gibi. Bülent Ersoy’un ayaklarına benzettiler. Doğrudur benzer, ben onun kızıyım. Millet Instagram’da fotoşoplu fotoğraf paylaşıyor, onu sevmiyorum. Hatta ayağıma gelen yorumlar üzerine arkadaşlarım “Fotoğrafı silsene” dedi, silmedim” demişti.

 


3- Beyonce 

Şimdilerde Photoshop uzmanı olan Beyoncé, ilk başlarda böyle değildi. Bacaklarını inceltecek diye merdivenleri dalgalı mı göstermek dersiniz, iki bacağı arasında boşluk yaratmak için hiç de bacağa benzemeyen bacaklar yaratmak mı? Eylül 2014’te Instagram’da paylaştığı bir fotoğrafta merdivenlerden iniyordu. Her ne kadar karşımızda son derece ince bir Beyoncé olsa da bacaklarının hizasında bakıldığında merdivenlerin dalgalandığını gören birçok kişi alay etmişti.

 


4- Marry J. Blige

Eğer insanların sizin zekanızla ilgili düşünceleri hakkında tweet atmak istediğinizde “intelligence” kelimesinin yani zeka kelimesinin nasıl yazıldığını bilmenin sizin açınızdan iyi olacağını düşünüyoruz. Yine İngilizce’de küçümsemek anlamına gelen “underestimate” kelimesinin “understand estimate” olarak yazılmadığını bilmek, yaptığınız paylaşımın ciddiye alınması anlamına gelecektir. Aynı Mary J. Blige’ın atmış olduğu tweet’teki gibi: “Why is tha people always try to understand estimate my intelligents?! They should never do that! I haven’t been on (cont)

 


5- Lorde

Yeni Zelandalı şarkıcı Lorde’nin yaptığı paylaşım büyük bir skandala imza atmıştı. Nisan 2018’de yaptığı bir Instagram paylaşımında kendisi küvette görünüyordur ve alnında “And i will always love you” yazıyordu. Şarkının sahibi Whitney Houston’ın 2012’de küvette boğularak ölmesini düşünmeden yaptığı bu paylaşım yüzünden birçok kişi tarafından eleştirildi. Lorde paylaşımı hemen sildi ve Instagram bu paylaşımı yaparken ünlü şarkıcının ölümünü aklına getirmediği sadece banyoya gireceği için çok heyecanlı olduğunu söyledi, herkesten özür dilediğini yazdı.


6- Bow Wow

Özel uçağım var benim! Ünlü şarkıcı Bow Wow, Mayıs 2017’de New York’a özel jetiyle gittiğine dair Instagram paylaşımı yapmıştı. Ancak bir hayranının onu bir havayoluna ait uçakta görüntülemesi sonucu gerçek ortaya çıkmıştı. İnternet artık her şeyi görüyor maalesef…

 


7- Chris Brown

Yine bir Bow Wow vakası. Üstelik bu sefer yanında Chris Brown da var. İkili alkollü olarak limuzin kullandıklarını anlatan tweet’leriyle büyük tepki gördü. Birilerinin Bow Wow ve Chris Brown’a içki içerken araba kullanmanın ve bunu Twitter’da paylaşmanın akıllıca olmadığını anlatması lazım değil mi?


8- Rita Ora

Yoksa hayranların senin yeni parçanı aslında düşündüğün kadar merak etmiyor mu Rita? Ekim 2014’te yeni teklisinin pazarlama planı gereği Rita Ora, “Eğer bu tweet’im 100 bin RT alırsa, yeni teklimi Pazartesi yayına alıyorum” diye yazdı ancak sadece 2 bin RT alınca, tweet’i silmek zorunda kalmıştı.


9- Courtney Love

2014’te ünlü şarkıcı 8 Mart’ta Malezya’dan Pekin’e doğru uçarken kayıp olan Malezya Havayolları’na ait 370 numaralı uçağı bulduğunu iddia etmişti. Bununla ilgili olarak “Uzman değilim ama bu gördüğüm bir uçağa ve mazot sızıntısına benziyor. Dualarım #MH370’deki aileler için…” yazdı. Ancak Kolorado merkezli uydu şirketi, TOMNOD Love’ın uçağın yeri olarak iddia ettiği lokasyonda uçak olmadığını, sadece benzer tekneler olduğunu belirtmişti.


10- Lady Gaga

Gariplerin baş tacı ünlü şarkıcı Lady Gaga’da photshop mağdurlarından… Öne doğru uzanırken sarkan kollarını ince göstermek isteyen Gaga, hemen arkasında görünen  aynada yarattığı dalgalanmalarla kendini ele vermiş ve birçok kişinin alay konusu olmuştu.