1- Jackie Chan

Dövüş ustası, gece televizyon zaplarken karşımıza çıkan sürpriz filmlerin baş kahramanı! Dünyaca ünlü aktör aynı zamanda tutkulu bir müzisyen. Spotify’da karşımıza çıktığında epey şaşırmıştık. Chan, başlarda filmlerinin en sonundaki alt yazı kısmına şarkı hazırlıyordu, sonraları albüm yapmaya da başladı. Şu ana kadar 20’den fazla albüm çıkaran oyuncunun hiçbir albümü çok büyük başarılara imza atamadı…


2- Petek Dinçöz

Petek Dinçöz manken olarak ülkemizde büyük ilgi gördüğü dönemlerde müziğe yönelmiş ve albüm yapmıştı. Hepimiz Foolish Kazanova’yı hatırlıyoruz değil mi? Aslında bundan başka bir şey söylemeye ihtiyaç yok ama şunu da belirtmeden geçmeyelim, Petek Dinçöz ilerleyen dönemlerde kendini müzikal anlamda da geliştirdi.


3- Clint Eastwood

Karizmatik bir oyuncu ve yönetmen olan Clint Eastwood’un oynadığı birçok filmde şarkı söylediği çoğu kişi tarafından bilinse de, 1963 yılında kovboy şarkılarından oluşan ve çok da tutmayan bir albüm çıkardığı çokça bilinen bir gerçek değildir.


4- Ryan Gosling

Yıldız Ryan Gosling 2009 yılında arkadaşı Zach Shields ile bir albüme imza attı. Albüm canavarla ve hayaletlerle dolu bir oyunun soundtrack’i olarak çıkarıldı. Burada yer alan şarkıların içinde zombi, kurt adam vb. birçok kelime geçiyor. Elbette müzikalite yerlerde… Ryan’ın ününe rağmen albüm iş yapamadı maalesef.


5- Eddie Murphy

Sosyete Polis serisiyle komedi filmlerinde Hollywood’un gözdesi olan Murphy Love’s Alright adında bir albüm çıkardı. Aslında müzikal projelerde şarkılarına alışığız ancak bu albümdeki müzikalite tansiyon düşürüyor. Kimi parçaların nakarat bölümünde kahkaha efektleri insana dinlerken bu albümün de bir şaka olabileceği hissini veriyor.


6- Sevda Demirel

O da albüm çıkaranlardan… İlk albümünü 2002 yılında çıkaran Sevda Demirel, 2005 ve2008 yıllarında da müzik kariyerine devam etti. Hande Ataizi’ne zamanında canlı yayında attığı tokatla hafızamıza kazınan isim bu yıl da Sevda’nın Tokatı isimli bir tekli çıkardı. Klibinde oynaması için Ataizi’ye teklifte bile bulundu… Albümler büyük beğeni kazanmasa da bu  durum içindeki müzik sevdasına engel olacağa benzemiyor.


7- Naomi Campbell

Bu listenin olmazsa olmazı Naomi Campbell. 1994 yılında çıkardığı Babywoman albümüyle hem beklediği başarıyı yakalayamadı hem de Q dergisinin 2006’daki ‘tüm zamanların en kötü 50 albümü’ listesinde altıncı sırada yer aldı.


8- Brie Larson

Oscarlı oyuncu Brie Larson’ın oyunculuğuna kimsenin diyecek sözü yok. Ancak vokalistliği ve klip performansında buna katılamayacağız. 2005’te yayımladığı Finally Out of P.E. albümü ABD’de 4 bin satış rakamına ulaşmış… Anlaşılan o dönemde yeni bir Britney Spears aranıyormuş, Larson da şansını denemiş. İyi ki olmamış yoksa muhteşem oyunculuğundan mahrum kalacaktık.


9- Robert Downey Jr.

Dünyaca ünlü oyuncu Robert Downey Jr. sözlerinin tamamını yazdığı şarkılardan bir albümü 2004 yılında çıkardı ama pek tutmadı… Birçok eleştiri alan bu albümden sonra oyuncu bir daha albüm çıkarmadı.


10- Ümit Davala

Ümit Davala da albüm çıkaranlardan… 2004 yılında, Ümit Davala Werder Bremen’de oynamakta ve son derece başarılı bir dönem geçirmekteydi ancak sırf meraktan 8 parçalık bir rap albüm çıkarmıştı. Arabesk rap türündeki albüm, eski futbolcuya o dönem çokça eleştiri getirmişti.