Müzikseverler için Salon İKSV’nin yeri apayrı. Konser programı oluşturulurken ekip, dünyadaki güncel müzik dünyasını çok iyi takip ediyor ve takipçilerinin sahnede ne görmek istediklerini dikkate alarak kararlar veriyor. Yaptığı müzik türünde başarılı örnekler veren isimleri sahnesinde ağırlayan mekanda bugüne kadar 564 isim performans sergiledi.

Bugüne kadar gerçekleşen 785 konsere kayıtsız kalmak ne mümkün, on binlerce müziksever katıldı. Algoritmalar döne dolaşa benzer tınıdaki isimleri önümüze çıkarırken, Salon İKSV biz meraklı dinleyicileri gerçek anlamda keşfetmeye teşvik etti ve ediyor. Salon şimdi 10’uncu sezonuyla karşımızda. Ve dolu dolu bir programla… 21 Eylül’de başlayacak sezonda bu ay sahne alacak isimleri bir kenara yazın!

STEVE GUNN – 23 EYLÜL

Geniş bir müzik yelpazesi olan Steve Gunn her albümüyle müzik yelpazesi daha da genişliyor. Ablasının kaset arşivinde kaybolmasıyla başlayan müzik tutkusu onu punk rock ve rap’e ardından folk, saykedelik müzik, country, funk ve Hint klasik müziğine kadar götürdü. 2005-2007 yıllarında Pete Nolan ve Marcia Bassett ile GHQ grubunda çaldı, 2007’de solo kariyerine başladı. Kariyerine sekiz stüdyo albümü sığdırdı. Ayrıca müzisyen Hiss Golden Messenger, Shawn David McMillen, Mike Cooper, Mike Gangloff ve The Black Twig Pickers gibi isimlerle şarkı ve albümler kaydetti. 2012’de Kurt Vile’la yolu kesişti, grubu The Violators’da gitar çaldı. Son albümü The Unseen In Between’i bu yılının
başında Matador etiketiyle yayımladı.

BABE RAINBOW – 26 EYLÜL

Karşınızda 60’ların özgür ruhunu, saykedelik müziğini, günümüzün neo-psychedelia akımını yaşatan Babe Rainbow! İlk dönem teklilerini topladıkları kendi isimlerini taşıyan EP’lerini 2015’de yayımladılar. King Gizzard and the Lizard Wizard’ın beyni Stu Mackenzie’yle çalıştıkları, grubun adını taşıyan ilk albümleri, 2017’de çıkardılar. Kozmik ve tropik ögelerin gitar melodilerinde ile birleştiği albümünü geçen yıl ikinci albümleri Double Rainbow izledi.

ELVETT – 27 EYLÜL

2003’te tanışan Lyn m ve Alain Frey müziğe dair fikirlerinin örtüştüğünü fark edince 2015’te Elvett’i kurdu. Kuruldukları yıl ilk teklileri Home, yumuşak elektronika tınıları ve Lyn’in güçlü sesiyle müzikseverlerin beğenisini topladı. Şarkıya eşlik eden videoyla grup ülkemizde önemli bir hayran kitle edindi. Elektro-akustik olarak tanımladıkları müzikleri, Elvett’i önemli etkinlik ve festivallere taşıdı. So Easy To Leave Love ve Who Shot First? gibi sevilen şarkılardan oluşan ilk EP’leri Who Shot First?’ü yine 2015’te yayımladılar. Mama ve Man isimli iki tekli sığdırdıkları 2018’in ardında şehir şehir konser vermeye başladılar.

POLYNATION – 28 EYLÜL

Hollandalı ikili Stijn Hosman ve Hessel Stuut’un kurduğu Polynation, ilk EP’leri Allogamy’yi 2015’te çıkardı. Organik sound’larının ve akılda kalıcı melodilerin kaliteli altyapılarla iyi bir başarı elde ettiler. Mayıs ayında yayımladıkları ilk albümleri Igneous, bu yılının en başarılı çıkış albümlerinden biri oldu.

INDIE, PUNK, KRAUTROCK, CAZ

Sezon boyunca sahne alacak isimlerden bazıları da şöyle: Garanti BBVA Konserleri kapsamında her saniyesi ile dinleyiciyi büyülü bir atmosfer yaşatacak Kiasmos ikilisinden Janus Ramussen, Türkiye’de ilk kez sahne alacak Danimarkalı punk grubu Iceage, şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve müzisyen Sinkane, organik ve dinamik elektronik müzik harikası Zola Blood, post-punk etkileşimli synth-pop grubu Boy Harsher, müzisyen ve şarkıcı Thomas Azier Birlikte Güzel katkılarıyla sahne alacak.

Bitmedi, bitemez devam… Synthesizer’ı ve güçlü sesiyle elektronikayı cazla harmanlayan sanatçı ve prodüktör Laura Misch, kozmik cazın öncülerinden multi-enstrümantalist saksafoncu, besteci Idris Ackamoor, akordeon sanatçısı Mario Batkovic, krautrock, saykedelik pop ekibi Föllakzoid, 80’lerin synth-pop standartlarını, standart tanımayan elektro-pop algısıyla modernize eden şarkıcı Stella, Thomas Kuratli‘nin katmanlı elektronik müzik projesi Pyrit, şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve yapımcı Helado Negro, müzisyen ve çağdaş klasik müzik bestecisi Fabrizio Paterlini caz ve elektronik müzik arasındaki sınırları bulanıklaştıran yapımcı, besteci ve davulcu Makaya McCraven… Siz bir playlist hazırlayın, ardından ajandanıza not etmeye başlayın çünkü biletler satışta.