İlki 2010 yılında Londra’da Jude Kelly tarafından kadın ve kız çocuklarını kutlamak, potansiyellerini kısıtlayan engelleri anlamak için ve karşılaştıkları sorunlara dair farkındalığı artırmak ve bu sorunlara kolektif çözümler geliştirmek amacıyla düzenlenen WOW Festivali, bugüne kadar altı kıtada 30’dan fazla şehre yayıldı ve 3 milyondan fazla kadın katılımcıya ulaştı.

Kadınları destekleyerek, kadınların karşılaştığı güçlükleri ve daha eşit bir dünya için ürettikleri çözümleri görünür kılmayı hedefleyen WOW-Dünya Kadınlar Festivali, bu yıl 19-20 Mart tarihlerinde WOW – Dünya Kadınlar Vakfı ve British Council ortaklığında ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) desteği ile İstanbul’un kültür mirası ve yeni yaşam alanı Müze Gazhane’de gerçekleştirilecek.

WOW Vakfı Kurucu Direktörü Jude Kelly, CBE bu yıl ilk kez fiziksel olarak İstanbullular ile buluşacak festivale dair; “WOW – Dünya Kadınlar Festivali, 2010 yılında Londra’da kurduğumdan bu yana şimdiye kadar altı kıtada 30’dan fazla yerde gerçekleşti. WOW Festivalleri, katılımcıların bir araya gelerek kadınların hayatını etkileyen önemli meseleleri tartışmalarına imkân sağlayan alanlar yaratır. Neşeli, kutlama amaçlı ve önemlidir; şimdiye dek Avustralya, Amerika, Hindistan, Pakistan, Birleşik Krallık ve Brezilya gibi farklı ülkelerde üç milyondan fazla insana ulaşmayı başarmıştır. İlki geçtiğimiz yıl çevrimiçi olarak düzenlenen WOW İstanbul’un, bu yıl yüz yüze bir etkinlik olarak geri dönmesinden dolayı inanılmaz heyecanlıyız. Dünyanın en önemli şehirleri arasında yer alan ve kültür, sanat ve sivil toplum alanlarında merkezi bir konumda bulunan İstanbul’un, WOW küresel ağı olarak hayata geçirdiğimiz değişimin bir parçası olması bizim için çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Ayrıntılı bilgi için buraya tıkla!