Üçüncü kez dağıtılan Apple Music Ödülleri’nde “Yılın Global Sanatçısı” The Weeknd olurken, Olivia Rodrigo ödüllere damga vurdu. “Yılın Çıkış Yapan Sanatçısı”, “Yılın Albümü” ve “Yılın Şarkısı” olmak üzere 5 ana kategorideki 3 ödülü kazanan Rodrigo, hislerini “gerçekten sürreal” olarak ifade etti. “Yılın Söz Yazarı” ise H.E.R. oldu.

Ödüllerin, hem Apple Music’in editoryal bakış açısını hem de platform dinleyicilerinin yönelimlerini yansıtan bir süreçle seçildiğini belirten Apple, bu seneki ödüllerde “Yılın Bölgesel Sanatçısı” başlıklı yeni bir kategori de açtı. Afrika, Fransa, Almanya, Japonya ve Rusya olmak üzere 5 farklı bölgede verilen ödüllerin kazananları ise şu isimler oldu:

  • Yılın Sanatçısı (Afrika): Wizkid
  • Yılın Sanatçısı (Almanya): RIN
  • Yılın Sanatçısı (Fransa): Aya Nakamura
  • Yılın Sanatçısı (Japonya): OFFICIAL HIGE DANDISM
  • Yılın Sanatçısı (Rusya): Scriptonite (aka Adil Zhalelov)

Apple Music Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, “Geçtiğimiz 12 ay müzik için dikkate değer bir yıl olduğunu kanıtladı ve kültürü şekillendiren ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarla Apple Music’te bağlantı kuran sanatçıları onurlandırmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Apple Music Ödülleri kutlaması; röportajlar, orijinal içerikler dahil olmak üzere, 7 Aralık 2021 Salı günü Apple Music ve Apple TV uygulamasında yayında olacak.