Suit-Düğün Dündü Bugün Bugün
Evlenmek için seçtiğiniz kişi doğru insan değilse ne olur? Bir otelin suit odası, yeni bir hayata adım atmak üzere düğüne hazırlanan genç bir çift, hazırlıkları takip eden yakın dostları ve hayatlarına bir anda giren beklenmedik misafirlerle gelişen olaylar… Peki ya doğru insan tam düğünden önce karşınıza çıkarsa ne olur, hiç düşündünüz mü? İşte bu sorular kahramanlarımızı içinden çıkılmaz gibi görünen olayların, eğlenceli bir maceraya sürüklüyor. Kahkahalara doyamayacağınız Suit-Düğün Dündü Bugün Bugün oyununu 1 Haziran’da Profilo Kültür Merkezi’nde saat 21.15’de izleyebilirsiniz.

Suit-Düğün Dündü Bugün Bugün

Ölü’n Bizi Ayırana Dek
Cansu ve Serdar, evlilikten bunalmış ve boşanmaya karar vermiş bir çifttir. Boşanmadan bir gece önce kendileri için düzenlenen kutlama partisine katılırlar fakat sabah aynı yatakta uyandıklarında büyük bir sürpriz onları bekliyor olacaktır! Bir gece öncesine dair çok az şey hatırlayan Cansu ve Serdar kanepedeki cesedi görünce şoka girecektir. Birbirlerine bakıp “Hangimiz katil?” sorusuna yanıt ararken, bir yandan evliliklerini, geçmişlerini, kendilerini bulundukları noktaya taşıyan olayları yeniden değerlendirecek ve karşılarına çıkacak diğer olaylarla mücadele etmeye çalışacaktır. İki perdelik kara komedi Ölüm Bizi Ayırana Dek oyunu, 1 Haziran’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde saat 21.00’de, biletler tükenmeden alın!

Ölün Bizi Ayırana Dek

Gece Sempozyumu
Gece Sempozyumu, Eric De Volder’in oyunundan uyarlanan, yönetmenliğini Mesut Arslan’ın üstlendiği performans, sahne tasarımı, seyirciyle kurduğu ilişki ve anlatımıyla öne çıkıyor. Bir anne, üç oğlu ve ortada olmayan bir baba… Plastik sanatçısı Lawrence Malstaf ve Meryem Bayram’ın tasarladığı bu arenada, topaçlar ile birlikte hareket ederek iletişimin sınırlarını keşfediyor. 11 Haziran’da Zorlu PSM, Sky Lounge’ta saat 21.00’de, biletlerinizi önceden alın.

Gece Sempozyumu

Kurcala Sahnede: Filtresiz Sohbet
Gri şehrin kara mizahçıları sahnede! Nevzat Can Ünsal ve Kaan Karabüber tarafından 2013’te kurulan Kurcala, ilginç mizah anlayışıyla kısa zamanda insanların ilgisini çekmeyi başardı. YouTube platrformu başta olmak üzere sosyal medyada adından oldukça söz ettiren ekip bu sefer kendine has üslubu ve mizahını sahneye taşıyor. Oldukça samimi ve içimizden hikayelerle Kurcala Sahnede: Filtresiz Sohbet, 11 Haziran IF Performance Hall, Ankara’da saat 20.00’de sahnelenecek, bu ikiliye eşlik etmeye ne dersiniz?

Kurcala Sahnede: Filtresiz Sohbet

Notre Dame’nin Kamburu Müzikali
Kambur Kilise zangocu Quasimodo, halkın içine karışmayan, insanlara kızgınlığı büyüyen biridir. Quasimodo, din adamı Claude Frollo’nun ve Kral’a bağlı komutan Phoebus’un semtte yaşayan Çingene Kızı Esmeralda’ya olan aşkının arasında kalır… Bu efsane yapıt Türkçe bir müzikal olarak karşınızda olacak. Notre Dame’nin Kamburu Müzikali, 12 Haziran’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde saat 20.30’da.

Notre Dame'nin Kamburu Müzikali

Kızlar ve Oğlanlar
Kızlar ve Oğlanlar güzelliğin, aşkın, çocuğun, evin, paranın ve en önemlisi başarının değerini anlatan bir oyun. Düşünsenize, bütün bu saydıklarımızın bir anda hayatınıza dolduğunu. Düşünsenize elinizi birinin sımsıkı tuttuğunu ve düşünsenize her şeyin çok güzel olduğunu! Düşündünüz mü? Ne kadar güzel! Peki gerçekten öyle mi? İbrahim Çiçek’in yönettiği, Kızlar ve Oğlanlar oyunu 13 Haziran’da Zorlu PSM Turkcell Platinium Sahnesi’nde saat 20.30’da.

Kızlar ve Oğlanlar tiyatro

Kibarlık Budalası
17’nci yüzyılda Fransa’da, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlıanlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Başrolünü Haldun Dormen’in oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası, 20 Haziran’da Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21.00’de sahnelecek.

Kibarlık Budalası tiyatro

Uyanış
50 kişilik bir dansçı kadrosu ile Mercan Selçuk Dans Topluluğu, Uyanış adlı eserde, insanlığın gelişen modern dünyadan, doğadan ve kendi özünden kopuşunu ve kaybetmeye başladığımız duyguları, aşkı, zerafeti ve naifliği yeniden bulma yolculuğunu anlatmakta.Klasik bale ve modern dans sanatını birleştirdiği koreografilerini hem batılı hem de Türk bestecileriyle buluşturan MSDT’nin ikinci eseri Uyanış, 17 Haziran’da Zorlu PSM’de saat 20.30’da gerçekleşecek, kaçırmayın deriz!

Uyanış tiyatro

İkinci Bahar
İki kuşak var; hayalleri çalışmak, çok para kazanmak üzerine kuran bir genç kuşak ve solmuş çiçeklerin kendine özgü kokuları olduğunu geç de olsa fark etmiş olan diğer kuşak. Yaşamımız anlamını yitirmeye başlayınca, gerçekten ölmeye başlarız ve bunun kaç yaşında olduğumuzla alakası yoktur. Aşk sevgi ve komedi hep sizinle olsun diyor, 20 Haziran’da Profilo KM Küçük Salon saat 21.00’deki İkinci Bahar’ı kaçırmayın!

İkinci Bahar tiyatro