❏ “Kadın ve erkek arasında yüzyıllardır bitmeyen bir savaş” diye başlarlar klasik cümleye… Peki bunun savaş değil de bir gereksinim olduğunu düşünseydiniz tepkiniz ne olurdu? Kadının erkeğe duyduğu ihtiyaç, dünyada beklentiler karşılanmadığı için ters düştüyse…

Kadın Kafası adlı oyunda tam olarak buna cevap veriliyor. Bu konudaki düşüncelerle izleyicinin kafasını ve zihnini güldürerek açmak istiyor. Kadın Kafası adlı oyun, 1 Ağustos’ta Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21.00’de izleyicilerle buluşacak.

❏ “Bir çocuk olduğunu söylerler ya aşkın, işte bundan, seçimlerinde sürekli aldandığından. Kandırıkçı oğlanların yemin etmesi gibi yalan yere, aşk denen çocuk da öyle yalan yeminler eder her yerde…” Antik Yunanistan’da bir düğün öncesinde geçen oyun, ilk başta bir aşk hikayesi olarak düşünülse de aşık olanların yaşadıkları acıyı ve mizahi durumları ön plana çıkarıyor. En Kısa Gecenin Rüyası adlı oyun, 5 Ağustos’ta Altınoluk Amfi Tiyatrosu’nda saat 21.00’de, kaçırmayın!

❏ İki kuşak var. Biri çok çok para kazanıp hayatına önde başlamak isteyen genç kuşak ve
ikinci baharında kendine özgü kokuları geç de olsa fark eden diğer kuşak. Yaşamın anlamını
yitirmeye gerçekten başlayıp ölümün yakın olduğunu fark ettiğimizde gerçekten bazı şeyleri yitirmeye başlarız. Bunun yaşla pek ilgisi yoktur. İkinci Bahar adlı oyun 5 Ağustos’ta Bornova Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21.30’da sizleri bekliyor.

❏ Kimi yazar, kimi İngiltere’de stand-up gösterisi yapıp gelmiş, “Biz hayatla dalga geçmezsek valla çatlarız” diyen 6 kadın komedyenden oluşan Çok da Fifi oyunu sizleri güldürmeye geliyor. Dertlerini, sıkıntılarını çoğu zaman anılarını anlattıkları Çok da Fifi adlı gösteri, 21 Ağustos’ta UNIQ Açıkhava’da saat 21.00’de sizleri güldürmeye geliyor.

❏ Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği bu oyunda sizi savaşın tam ortasında sınırları değil, aklını korumaya çalışan Yossaryan’ın hikayesine davet ediyor. Joseph Haller’ın kara komedi klasikleri arasında gösterilen Madde 22 oyununu, 6 Ağustos’ta ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda saat 21.15’de gidip izleyebilirsiniz, biletler tükenmeden alın!

❏ Paris’te sürgünde yaşayan Salih’in, hastalığından dolayı yaşadığı ama unuttuğu anılarını, çocukluk arkadaşı Ahmet Kaya ve onun şarkıları sayesinde yenmeye çalıştığı ilginç bir hikayeleştirme oyunu olan Hep Sonradan adlı tiyatro oyunu, 11 Ağustos’ta Kuşadası
AVM Amfitiyatro’da saat 21.15’de izleyicilerle buluşacak.

❏ Barbaros Uzunöner’in Türk Müsün Canım? adlı gösteride gündelik yaşantımızdaki komik
olayları ve ilginç durumlarıyla sizleri güldürmeye geliyor. Kahkahalar atacağınız en iyi stand up ödüllü Barbaros Uzunöner’in Türk Müsün Canım adlı gösterisi, 24 Ağustos’ta Profilo KM Küçük Salon’da saat 21.00’de sizleri bekliyor olacak.

❏ “Muhafazakar parti bakan yardımcısı Richard Willey, Muzır Yasası’nın tartışılacağı toplantı için birkaç geceliğine eşiyle birlikte Westminister Oteli’ne kalmaya gider. Ancak Richard’ın bu iş gezisi sırasında planladığı başka şeyler vardır. İkinin Biri, 20 Ağustos’ta Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda saat 21.00’de sahne alacak.

❏ Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla son zamanlarda büyük hayran kitlesi yakalayan Can Yılmaz ve Zafer Alagöz, takipçilerinin ‘birlikte gösteri yapın’ çağrılarına kayıtsız kalmadı. Burda Olan Burda Kalır adını verdikleri gösteri, 12 Ağustos’ta Kuşadası AVM Amfitiyatro’da saat 21.15’de izleyicilerle buluşacak.

❏ Uğur Yücel’in sahnelediği ve yıllar boyu büyük ilgi gören stand up gösterisi Azınlıkta Kaldık, 20 yıl aradan sonra tekrar izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Azınlıkta Kaldık’ta Kuzguncuk hikayelerine yer veren Uğur Yücel, ‘Havlucu Mehmet’, ‘Köşk Emin’ gibi unutulmaz karakterlerle 15 Ağustos’ta Ayvalık Amfitiyatro’da saat 21.15’de sizleri bekliyor olacak. Biletler tükenmeden alın!

❏ 90 dakika karakterimizin hayatını, kaderini, geçmişini, yaptığı seçimleri seyirciyle beraber sorguladığı bir 90 dakikaya dönüşecek. Kaleci Erkan Kolçakköstengil’in kalede kalmak, aile olmak, çizgilerin dışına çıkmak üzerine sahne aldığı 12 Numaralı Adam adlı oyun, 26 Ağustos’ta Bostanlı Suat Taşer Açıkhava’da saat 21.00’de izleyicinin karşısına çıkacak.

❏ Aşk nedir? Sahi çok çabuk unuttuk değil mi? Yaptığımız seçimler, verdiğimiz kararlar…
Yoksa bunlar bize toplumun dayatması mıdır? Durup hatırlamak veya tam tersi hatırlayamamak nasıl karşılık bulur? İşte bu soruların cevabının anlatıldığı Barış Dinçel’in yönettiği Aşk Ölsün adlı oyunu, 7 Ağustos’ta Bornova Ayfer Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 21.00’de izleyebilirsiniz.