Ocak ayının ortalarında, Babylon Radyo’nun dinleyicileri her şeyden habersiz 99.4 FM’i açtıklarında tatsız bir sürprizle karşılaştılar. İstasyonun yerinde yeller esiyordu zira. 2010’dan beri yayında olan radyo, yerini daha farklı bir yayın planına sahip bir kanala bırakmıştı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

2010’dan beri bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz👋

Radyo Babylon (@babylonradyo)’in paylaştığı bir gönderi ()

Değişikliğin duyurusunu instagram hesaplarından bir post’la ve internet sitelerinden yapan radyonun dijital olarak devam edip etmeyeceğine dair bir bilgi de henüz yok. Twitter hesabına da erişilemiyor. Dinleyicilerine de ruhuna rahmet okumak düşüyor ne yazık ki.

Back on Stage – No:12 / Kasım 2019 sayısı.

Radyoların yükselişini her araştırmada görüyoruz, örneğin Nielsen geçen yıl yayınladığı araştırmada Türkiye’de her hafta 37 milyon kişinin radyo dinlediğini ortaya çıkarmıştı. Radyoların, özellikle de bağımsız radyoların yükselişi aşikâr, detaylı bir derlemeyi Kasım sayımızda da okuyabilirsiniz. Durum böyleyken, pozitif’in radyoyu kapatma kararının arkasındaki fikri anlamak zor… Neyse ki radyo dünyasından iyi haberler de var.

 

 

 

Radyo Eksen 20. yılını tam gaz kutlarken, ‘küllerinden doğan’ The Rock Radio da 20 Ocak’ta ‘susmuyoruz’ mottosuyla yayınına başladı. Adından tahmin edilebileceği üzere rock ağırlıklı yayın yapan radyoda blues parçalara da rastlayabiliyorsunuz. Metehan Mert Çakır’ın meşhur Arka Koltuk programı da Kent FM’le ortak yayınlanıyor. Radyoya therock.com.tr adresinden ve radyo kulesi uygulamasından erişebiliyorsunuz. Yolu açık olsun!