1- En son 2015’te düzenlenen One Love Festival‘i öyle özledik ki! Instagram’da az mı #TBT etiketiyle oradan fotoğraf paylaştık? Artık kucaklaşma zamanı geldi. Bu bir geri dönüş hikayesi! Geçmişte yaşadıklarımızı bu yıl One Love Festival 15 ile ikiye katlayacağız. Biletler, Biletix’te. Aman kaçırma…

2- Festival sürprizlerle geri döndü. One Love Festival bu sene Parkorman ve Volkswagen Arena’da gerçekleşecek. Bu yıl 5 sahne var. Birlikte Güzel Sahnesi, Audioban Music Embassy Sahnesi, Kendine Has Sahnesi, King Sahnesi ve Redbull Sahnesi. Festivalcilere gıcır gıcır challenge! 24 saatlik dans ve eğlence challange’ı…

3- One Love Festival ile özdeşleşen Parkorman’da uzun zamandır büyük bir etkinlik  düzenlenmiyordu. Şehrin merkezinda doğayla iç içe mekanı festivalle yeniden keşfedeceğiz.

4- Festivalin programı müzik çeşitliliği konusunda epey iddialı. Hem çok popüler isimler hem de alternatif sahnenin keşfedilmeye değer isimleri performans sergileyecek. Festival, playlist’lerinizin tozunu alacak da diyebiliriz.

5- Festivalin headline isimlerinden Fransız müzik prodüktörü ve yönetmen Guillaume ve Jonathan Alric ikilisinin dans müziği projesi The Blaze ilk kez İstanbul’a geliyor. Bu konseri uzun zamandır bekliyorduk. Efsane The Blaze’i Spotify’da en çok dinleyen şehirler arasında İstanbul ikinci. Dansa hazır olun.

6- İngiltere çıkışlı elektro-pop üçlüsü Years & Years, festivalin en çok beklenen isimlerinden. 2015’te BBC Sound of 2015 Ödülü’nü aldılar. İlk stüdyo albümleri Communion ile Avrupa müzik listelerine ilk sıralarda girdiler. Dahası Olly Alexander’ın sahnedeki enerjisini çıplak gözle görmeden olmaz…

7- Zamansız blues-funk melodileri, zarif yorumu ve etkileyici sözleriyle kısa sürede müzik dünyasının en çok konuşulan isimlerinden birine dönüşen Londra çıkışlı Mercury Prize adayı, soul ve blues şarkı yazarı Michael Kiwanuka yeniden İstanbul’da. Ancak bu sefer açık hava  sahnede olacak.

8- Amsterdam çıkışlı afrobeat grubu Jungle by Night festivalin renkli gruplarından. Kalabalık grubun psychedelic rock’tan hip-hop’a, reggae’den Latin’e uzanan türler arası coşkulu sahnelerine şahit olun.

9- Rap müzik rüzgarı tüm dünyayı etkisi altına almışken One Love Festival’de olmasaydı olmazdı. New York Times’ın övgüyle söz ettiği, son zamanlarda Avrupa sahnelerinde kendini gösteren Ezhel  de festivalde. Festivalin bir diğer rap müzisyeni Kamufle. Üstelik çoksesli orkestrası ve müzisyen arkadaşlarıyla sahne alacak.

10- Festivalin diğer yerli isimleri arasında tekli konserleri anında sold out olan Gaye Su Akyol ve Büyük Ev Ablukada da var. Bir yanda arabesk diğer yanda synth tınıları. Türler arası yolculuğa hazırsanız, uzaya varalım.

11- Festivalin gece programında Avrupa’nın birçok şehrinde diskodan teknoya uzanan setleriyle tanınan The Black Madonna, George Thompson’ın projesi Black Merlin ve Türk techno plak şirketi Jeton Records’un kurucusu DJ Ferhat Albayrak var. Yüksek ses ve sahne şovu sizi bekliyor.

12- Rengarenk festival ruhunu yakalayın. Festivalin müzik dışında sunduğu deneyim alanlarını da unutmayın. Serin içeceklerinizi alıp dinlenme alanlarında arkadaşlarınızla sohbet edin, çeşitli markaların kurduğu atölye alanlarından kendinize hatıralar alın.

13- Festival lezzetlerini unutmayın. Müzik eşliğinde bir şeyler atıştırmak… One Love Festival, yeme-içme alanları en geniş olan etkinliklerden biri. Üstelik farklı mekanlardan sokak lezzetleri de olacak.

14- Bir festivalin en güzel ve heyecanlı yanı, sahne alan müzisyenlerin kimi zaman izleyicilerin arasına karışması. Kim bilir, belki en sevdiğin vokal ya da gitaristle çılgınlar gibi dans edebilirsin. Malum, dikkat Bartu çıkabilir.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

One Love Festival (@oneloveistanbul)’in paylaştığı bir gönderi ()

20 Temmuz

Pozitif organizasyonu ve Birlikte Güzel desteğiyle düzenlenen festival 20 Temmuz’da başlayacak, 21 Temmuz sabahına kadar devam edecek.