Müzik dünyasında zıplamasıyla, düşmesiyle, çığlığı ya da saçı gibi detayla akıllara kazınan isimler var. Elbette diliyle de! Pozlarında, konserlerinde ya da logolarındaki ‘dillerle’ hatıralanan 10 ismi sıraladık. Favorinizi müzisyen dilinizi seçin!

1- Gene Simmons

Kiss’in müzik gündeminin yanı sıra Gene’nin diliyle gündemde kalması epey tuhaf. 15 santim uzunluğunda olduğu açıklanan dilini konserlerde ve poz verirken mutlaka çıkarır. Bu şovun bir parçasına dönüştü. Dili o kadar uzun ki bir zamanlar dilini ameliyatla uzattığı ya da bir inekten naklettirdiği dedikodusu basına yansımıştı. Elbette yalanlandı.


2- Jimi Hendrix

Dilini çıkardığı bir kare bulmak güç. Hendrix’in olayı canı istediğinde diliyle de gitar çalmasıydı. Bu performansını sergilerken konserde kızların bayıldığı söyleniyor.


3- Keith Flint

Prodigy’nin esas adamı, rahmetli Flint. Haber sitelerinin bir kısmı ölümünü duyururken bile dilini çıkardığı karelerden seçti. Onun meşhur dilli pozlarını graffiti yapan bile var.


4- Debbie Harry

Şimdilerde kitabının getirdiği ilgiyle gündemde olsa da Harry konserlerindeki performanslarıyla epey meşhur. Şarkının ortasında kendini yerlere atıp birden dinleyicilere dil çıkarırdı. Bir kısmını objektiflere yansıdı.


5- Steven Tyler

Aerosmith’in vokali. Çığlık atarken otomatik olarak çıkıyor onun dili! Biz en yakından İstanbul’da baklava yerken gördük gerçi… Dilini sadece konserlerde değil, şarkılarda da erotik unsur olarak kullanmaktan hoşlanıyor.
“The sweet taste of India lingers on the tip of my tongue.”  – F.I.N.E.
“The girls are soaking wet/No tongue’s drier than mine.” – Back in the Saddle


6- Miley Cyrus

Cyrus’un dili Gene’ninki kadar meşhur. Hem uzunluğuyla hem de zamansız kendini göstermesiyle… Wrecking Ball’daki balyozu yaladığı sahneyi hatırlatmamıza gerek var mı? Öte yandan poz verirken dil çıkarmasının sebebini, gülümsemenin samimi gelmediğini ve insanların dil çıkarmasını istediğini söylüyor.


7- The Rolling Stones

Dil ve müzik denildiğinde ilk akla gelen isim. Tasarımcı John Pasche bu logoyu yaparken Mick Jagger ağzından esinlendiğini ve cinsel çağrışımlar yapmak istediğini söylemişti.


8- Ed Sheeran

Dil çıkarak karşısındakine “Hi” ve “Uhh” diyen pozlarıyla elbette Ed Sheeran listedeki yerini aldı. Bu fotoğrafını telefon kılıflarına bastıran hayranları var!


9- Hayko Cepkin

Özellikle Tanışma Bitti albümü zamanındaki konserlerinde dili şovlarında gösteren Hayko Cepkin’in Aşkın Izdırabı albüm kapağı unutulmaz.


10- Aleyna Tilki

Selfie jenerasyonundan bir müzisyen. Dil çıkaran emojilerle bütünleştiğimiz şu çağda Aleyna Tilki’nin dilli fotoğraflarını saymazsak olmaz.