anadoluatesiDünyanın dört bir yanında ayak bastığı her ülke ve şehirde kendilerine hayran bırakan; hemen hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini barındıran doğu ile batı kültürlerini birleştiren profesyonel dans ekibinin sanat gösterisine hazırım diyorsanız, Anadolu Ateşi 1 Mart Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde ve Atatürk Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda 7 Mart saat 20.30’da.

mujdat-gezen-eyvallah-tiyatro-oyunu❏ “Müjdat Gezen’in doğumuyla başlanan yaşamından kesitleri alt komşusu 93 yaşındaki Fuat abisi anlatıyor. 7 Kocalı Hürmüz ve Şarkılar Seni Söyler müzikallerini izleyemeyenlere armağan olarak dört dans ve şarkı sunuluyor. Yerli yapımla Atatürk Hologramı var. Gezen iki de şarkı söylüyor. Biri Nazım’dan Bugün Pazar diğeri Rüşvet . Rüşvetin ne kadar güzel bir şey olduğu anlatılıyor ve özellikle kahvaltılarda yenildiğinde çok daha yararlı olduğu” anlatılıyor. Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği Eyvallah oyunu Müjdat Gezen Tiyatrosu‘nda 2 Mart saat 15.30’da.

Sermiyan MidnightSermiyan Midyat, yönetmenlik, dizi ve tiyatro oyunculuğunu takiben yoğun istek gören stand-up şovunun son gösterimleriyle izleyiciyle buluşuyor. Daha önce pek çok dizi projesinde yer alan; sonrasında Ay lav yu ve Hükümet Kadın film serisiyle senarist, yönetmen ve oyunculuğu üstlenen Midyat çocukluğundan başlayarak bugüne dek gerek oyunculuğa, gerekse hayata dair meselelerini kendine has komedi diliyle anlattığı Sermiyan Midnight Sahne Maslak‘ta 3 Mart saat 19.00’da.

Ferhangi ŞeylerFerhan Şensoy‘un 7 Mart 1987’den beri aralıksız oynadığı tek kişilik gösterisi, gündelik herhangi olayların ‘Ferhanca’ bir mizah penceresinden değerlendirilmesidir. Yer yer ince sitemlerin olduğu, zaman zaman sert eleştiriler getirdiği, sazla çalıp söylediği şarkılarla tebessüm ettirdiği 33 yılı aşan tek kişilik gösterisi Ferhangi Şeyler, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde 4 Mart saat 20.30’da, Yenimahalle Belediyesi 4 Mevsim Tiyatro Salonu’da ise 18 Mart saat 20.00’de.

Fırat Tanış İle Gelin Tanış Olalım❏ Farklı kültür ve yörelere ait 11 türkünün de yer aldığı Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım oyunu; yüzlerce yıllık Anadolu kültürünü, bu kültür içinde söylenmiş hikayeleri, sözleri, sesleri, ezgileri yeniden seslendiriyor, unutulanları anımsatıyor. Tek kişilik türkülü oyun, Artısahne‘de 7 Mart saat 20.30’da, Caddebostan Kültür Merkezi‘nde ise 10 Mart saat 20.00’de.

kaansekban-sacmalar-sarii❏ 10 yıl boyunca kurumsal hayatta bir plaza insanı olarak çalıştıktan sonra yurt dışında oyunculuk eğitimi alıp beyaz yakalı iş hayatına veda eden Kaan Sekban, kendi odasından yaptığı talk şovları bir adım öteye taşıyarak ilk kez seyirci karşısına çıkıyor. Plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar kendine has üslubuyla saçmaladığı gösterisi Kaan Sekban Saçmalar, Caddebostan Kültür Merkezi‘nde 7 Mart 20.30’da ve Zorlu PSM-Turkcell Platinium Sahnesi’nde 11 Mart saat 20.30’da.

Doğu DemirkolAbiler Detected videolarıyla fenomen haline gelen, Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya
filmlerindeki başarılı performansı ve talk show’larındaki mizahıyla kendinden söz ettiren Doğu Demirkol, tek kişilik gösterisiyle Mall of İstanbul-Moi Sahne’de 9 Mart saat 20.30’da sahne alacak.

Bülent Beyin Hikayesi❏ Beyniniz sizi yönetirken içerde neler oluyor dersiniz? Üzüldüğünüzde, sevindiğinizde, aşık olduğunuzda, depresyona girdiğinizde; beyniniz ne gibi mücadeleler veriyor? Beyin organlarla nasıl bir iletişim kuruyor? İnsan beyni de insan olsaydı ne olurdu?… Bütün bu soruların cevabını, Bülent Bey’in kadrolu Beyin’i veriyor. Bülent Bey hayatına devam ederken, Bülent Bey’i yöneten Beyin dile geliyor, insanın kaderi baştan yazılıyor. 3D Mapping teknolojisiyle, tiyatronun iç içe geçtiği sahneleme tekniğini kullanan, Bülent Beyin Hikayesi Duru Tiyatro Büyük Salon’da 16 Mart saat 20.30’da.

Dansın Ritmi
❏ Osmanlı saray dansları, oryantal danslar ve ritm show ile harmanlanan gösteri, 360 derece görsel efektler ve ilginç kostümler ile izleyenleri büyülüyor. Dansın Ritmi, Hodjapasha Gösteri ve Etkinlik Merkezi’nde 21 Mart saat 20.30’da.

Zengin Mutfağı❏ Hizmet etmekten başka bir şey düşünemeyen köşk çalışanları da gözlerinin önünde gelişen olaylar karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır. Vasıf Öngören’in bu olayları eğlenceli bir biçimde aktardığı Zengin Mutfağı Şener Şen‘in başrollüğünde Zorlu PSM’de 25 Mart‘ta 20.30’da sahnelenecek.

Açık Mikrofon-Stand Up❏ 2015 yılından bu yana düzenli olarak 100’e yakın Açık Mikrofon Stand Up gösterisi düzenleyen Stand Up Ankara, amatör komedyenlerin sahne aldığı Açık Mikrofon gösterisi ile Route Sahne’de. 8 komedyen adayının yer aldığı Açık Mikrofon gecesi Route Ankara’da 29 Mart‘ta saat 20.00’de.