Konserlerden konser beğenin! Geçen yıl The Chainsmokers, Lost Frequencies, Mahmut Orhan ve DJ Funky C‘nin performansları ile müzik severleri dans ettiren festival, bu yıl ikinci kez düzenleniyor. Electric Playground Festivali, Epifoni ve Charm Music organizasyonuyla yeniden müzikseverlerle buluşuyor.

Festival, Marshmello ve Kungs’u 3 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’a getiriyor! Daha önce Dotcom adı altında müzik yapan Chris Comstock, tarz ve isim değiştirerek karşımıza Marshmello adıyla çıktı. Marşmelov şeklindeki beyaz kaskı, siyah çarpı işaretli gözleri ve kimileri için korkutucu kimileri için ise sempatik gülüşüyle dünyaya adını duyuran bir müzisyen olarak ünlendi.

Hem yapımcı hem de DJ olan Marshmello, kendi yüzünü mümkün olduğunca gizlemeyi tercih ediyor. Ancak sonradan bu kişinin Comstock olduğu ortaya çıkıyor. Yine de maskesini asla çıkarmıyor. Yalnızca müziğini ön plana çıkararak yarattığı ‘Marshmello’ markasını büyütmeye ve listelerde üst sıralara yükselmeye devam ediyor.

Marshmello konuyla ilgili, “Kaskımı çıkarmıyorum çünkü şöhret istemiyorum. Buna ihtiyacım da yok. Yalnızca insanların iletişim kurması için olumlu şeyler yaratmaya çalışıyorum” diyor.

Marshmello, geçen iki yılda, altı rakamlı gecelik ücretlerle, Bastille ve Selena Gomez ile yaptığı crossover’larla yaklaşık 44 milyon dolar kazandı. Parodi bir yemek programı olan Cooking with Marshmello ile hazırladığı YouTube kanalı, artık her ay 250 milyon izlenme ve ortalama 1.4 milyon yeni abone sayısına ulaştı. Şimdilerde tam 35 milyon abonesi var.

Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen dünyaca ünlü online hayatta kalma oyunu Fortnite’da konser veren Marshmello’nun canlı performansı 10 milyon kişi tarafından izlendi. Bu konseri ve maskesinin yarattığı gizemiyle birlikte dünyanın gündemine oturdu.

EFSANE FRANSIZ DJ DE GELİYOR

NRJ ve LOS40 ödüllerini kazanan Kungs, 21 yaşındaki genç müzisyen This Girl parçası ile dünya çapında hit oldu. Müzik listelerinde birinci sıraya yerleşti. Tommorowland, ULTRA Miami gibi dünyanın en büyük festivallerinde sahne aldı. Müzik kariyerine 5 yaşındayken ailesinin aldığı bir djembe ile başlayan Kungs, şimdi İstanbul’a geliyor!