Avangart

➡ Son albümüyle istikrarlı hayallerin hakikat olduğunu vurgulayan kozmik müzik prensesi Gaye Su Akyol 1 Haziran, 20.00’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta olacak.
➡ Beyoğlu sokak sanatçısı kültürünün ilklerinden olan, Bizon Murat’ın sağlık sorunları nedeniyle uzun bir süredir sokaktan ve sahneden uzak kalan Siya Siyabend nihayet geri dönüyor! Grup, 7 Haziran, 22.00’de KadıköySahne’de olacak. Grubu özlediyseniz kaçırmayın.

Caz

➡ Dünyaca ünlü Rus saksafon sanatçısı Igor Butman, Moscow Jazz Orchestra ile birlikte 2. Uluslararası Akra Caz Festivali kapsamında 28 Haziran, 21.00’de Antalya Akra Hotel sahnesinde olacak.
➡ Dünyanın en iyi caz vokalleri arasında gösterilen ve caz klasiklerini yeniden yorumlamasıyla ilgi çeken Grammy Ödüllü Dee Dee Bridgewater 29 Haziran, 21.00’de Antalya Akra Hotel sahnesinde.

Dans pop

➡ R&B, disko ve pop müziğin efsanevi sanatçısı, diskonun kraliçiesi Ms. Gloria Gaynor Never Can Say Goodbye turnesi kapsamında 22 Haziran, 20.00’de Muğla Yalıkavak Marina sahnesinde hayranlarıyla buluşacak.

Deep House

➡ 2005’ten bu yana 20’den fazla ödüle layık görülen, elektronik müziği caz, soul ve Afrika perküsyon tınılarıyla harmanlayan Black Coffee, 5 Haziran’da Sommer Klein İzmir, 6 Haziran’da Xuma Village Muğla’da olacak.

Elektronik

➡ Türkiye’yi ziyaret eden birçok önemli ismin performansı öncesi ve sonrasında unutulmaz performanslara imza atan DJ Mabbas, vurucu tınılarıyla zenginleştirdiği melodik setiyle 15 Haziran, 23.59’da We Luv Tekno! serisi kapsamında %100 Studio İstanbul’da olacak.
➡ Elektronik dans müziğinin duayen ismi Ferry Corsten, geçen yılki sold out performansının ardından bir yıl sonra yeniden 14 Haziran, 21.00’de %100 Studio İstanbul’da.
➡ Avrupa’nın en heyecan verici elektronik müzisyenlerinden HVOB ikilisi, Rocco Turnesi kapsamında 15 Haziran, 21.30’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ni sallayacak.

Festival

➡ Diyarbakır’da Festival Var! Z Restaurant Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek Diyarbakır Müzik Festivali’nde 9 Haziran’da Selda Bağcan, Mehmet Erdem, Gökcan Sanlıman ve İlhan Kızılboğa, 10 Haziran’da Teoman, La Partita, Sagopa Kajmer ve Feridun Düzağaç sahne alacak.
➡ Doğunun ilk müzik festivali olma özelliğini taşıyan GezginFest Van, bu yıl yine Gevaş Ada İskelesi Ahtamara Tesisi’nde 21-23 Haziran’da festivalcilerle buluşacak. Festivalin lineup’ında Selda Bağcan, Hayko Cepkin, Mem Ararat, Ceza gibi farklı tarzlardan çok sevilen isimler yer buluyor.

Folk

➡ Ortadoğu ve Balkanlar’ın ruhunu içeren derin melodileri enerjik bir sahne şovuyla sunan kamança üstadı Mark Eliyahu 26 Haziran, 18.00’de Ankara ODTÜ MD Vişnelik Çim Amfi’de olacak.

Folk rock

➡ Şehir yaşamının bir araya getirdiği insan öykülerini müziğin evrensel diline çevirdiklerini söylüyorlar. Babamın Kanatları film müzikleriyle dikkat çeken Bajar, Kürtçe ve Türkçe folkrock besteleriyle 12 Haziran, 21.30’da KadıköySahne’de sevenleriyle buluşacak.
➡ Kelt müziğinin efsane ismi Loreena McKennitt, uzun bir aradan sonra Türkiye turnesi kapsamında 29 Haziran’da İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu, 30 Haziran’da Congresium Ankara, 1 Temmuz’da Volkswagen Arena sahnesinde olacak.

Indie

➡ YouTube ve SoundCloud’da yayınladığı şarkıların ardından kozakuluçka albümüyle de dikkat çeken genç sanatçı Deniz Tekin 7 Haziran, 20.00’de IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde olacak.
➡ Akustikhane performansıyla büyük çıkış yakalayan ve geçtiğimiz Şubat ayında Vursalar Ölemem teklisini yayınlayan Melek Mosso, 7 Haziran, 22.15’te Hayal Kahvesi Kocaeli’nde.
➡ Kendine has sesi ve yorumuyla ilgi çeken Sena Şener 28 Haziran, 20.30’da Holly Stone Performance Hall Antalya’da.

Indie Rock

➡ Dans etmeye hazır mısınız? 2000’lerin ruhunu rock ve dans müziğiyle harmanlayan enerjik ekip Franz Ferdinand 19 Haziran, 20.30’da Zorlu PSM Turkcell sahnesinde.

Klasik

➡ Berlin Erken Dönem Müziği Akademisi ve Berlin RIAS Oda Korosu 47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 12 Haziran, 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde olacak. Besteleri reklamlardan kapı zillerine hayatımızın hemen her alanına nüfuz eden Barok dönemin dev üçlüsü Bach, Hendel ve Vivaldi’nin eserlerinden oluşan konser, Aya İrini’nin tarihi atmosferinde büyülü bir akşam vaadediyor.
➡ Günümüzün en revaçta viyolonselcilerinden biri olan Daniel Müller-Schott, Tekfen Filarmoni Orkestrası ile birlikte 47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında 17 Haziran, 20.00’de Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da olacak.
➡ Günümüz oda müziğinin etkileyici topluluklarından Boulanger Trio, 33. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında 18 Haziran, 21.00’de İzmir Odeon-Efes Antik Kenti’nde olacak.
➡ Viyola virtüözü Yuri Bashmet, Moskova Solistleri ile 20 Haziran, 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde olacak. İstanbul Müzik Festivali ve Sochi Festivali ortak siparişi eserin dünya prömiyerinin yapılacağı konserde, Yuri Bashmet’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü de verilecek.
➡ Bizleri Kapalıçarşı’nın 555 yıllık sokaklarında Osmanlı klasik geleneğini Balkan ve Girit ritimleriyle yeniden keşfetmeyi vadeden Seyr-ü Sefa etkinliği 23 Haziran, 18.00’de 47. İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleşecek. Etkinliğin kadrosunda Göksel Baktagir kanun, Yurdal Tokcan ud, Ross Daly Girit lirası, rebab ve erhu, Kelly Thoma Girit lirası, Zohar Fresco vurmalı sazlar enstrümanlarıyla yer alıyor.

Pop

➡ Pop müziğin sevilen isimlerinden Çelik 8 Haziran, 22.30’da 6:45 KK Ankara sahnesinde.
➡ Sertab Erener, fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında 20 Haziran, 21.00’de Zorlu PSM Turkcell sahnesinde sevenleriyle buluşacak.
➡ Efsane grup MFÖ 20 Haziran ,21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnede olacak.
➡ Yıllardır söylediğimiz şarkıları kendi tarzlarında yorumlamasıyla dikkat çeken Rubato 28 Haziran, 22.00’de Jolly Joker Kartal İstMarina sahnesinde olacak.

Rap

➡ Ben Fero, gümbür gümbür performansıyla ‘biladerleri’ için 15 Haziran, 22.00’de Aqua Florya Hayal Kahvesi’nde olacak.
➡ Geçen yıl Kibir ve Tavşan isimli teklileri ve Yerden Yüksek albümünü yayınlayan Contra, enerjik sahne performansı ve sürpriz konuk sanatçılar ile 16 Haziran,20.00’de IF Performance Beşiktaş Sahnesinde.
➡ Future olarak tanıdığımız Amerikalı rapçi ve Grammy Ödüllü Navyadius DeMun Wilburn, 26 Haziran, 16.00’da KüçükÇiftlik Park İstanbul’da. Konserde Future’ın yanı sıra Sagopa Kajmer, Gazapizm, Şehinşah, Anıl Piyancı, İstanbul Trıp, Khontkar ve Nihayet de sahne alacak.

Reggae

➡ Türk reggae’nin öncüsü Sattas, 8 Haziran, 20.00’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta olacak.

Rock

➡ Solo kariyerine tam gaz devam eden Fatma Turgut 14 Haziran, 22.30’da Dorock XL Kadıköy’de.
➡ Türk rock müziğinin efsane kadrosu Kurtalan Ekspress 27 Haziran, 22.30’da Dorock XL Kadıköy sahnesinde sevenleriyle buluşacak.
➡ Rock müzik tarihinin temel taşlarından biri olan The Animals, kurucusu ve vokali Eric Bordon ile ilk defa Türkiye’de. Konser 20 Haziran, 21.00’de Volkswagen Arena’da olacak.
➡ Teoman, 21 Haziran, 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak.
➡ Haluk Levent 29 Haziran, 21.00’de Vadi Açıkhava sahnesinde.

Synth pop

➡ Kendine özgü müziği ve şarkı sözleriyle büyük ilgi gören Büyük Ev Ablukada, Lokalize serisi kapsamında 15 Haziran, 15.30’da %100 Studio İstanbul’da.

Türk Halk Müziği

➡ ODTÜ Türk Halk Bilimi Topluluğu Mezunları, Kanadım Değdi Sevdaya: Aşık Mahsuni Şerif Anma Konseri kapsamında 11 Haziran, 20.30’da Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde ünlü ozanın eserlerini yorumlayacak.