ARABESK
➡ Akıllarımıza kazınan arabesk parçalarını rock tınılarıyla yeniden yorumlayan ‘%100 arabesk’ grubu Istanbul Arabesque Project, 23 Ağustos, 22.00’de Dorock XL Kadıköy’de olacak.

AVANGART
➡ Kozmik müzik prensesimiz Gaye Su Akyol, Bodrum Gümüşlük Unplugged Festivali
kapsamında 10 Ağustos, 22.00’de Muğla Eklisia Sahne’de olacak.

CAZ
➡ Dünyanın en önemli caz yeteneklerinden biri olarak adlandırılan trompetçi, besteci ve
orkestra şefi Mathias Eick’in öncülüğündeki Mathias Eick Quintet, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında 20 Ağustos, 20.30’da Muğla Gümüşlük Festival Merkezi’nde olacak.

➡ Haziran sayımızda röportaj yaptığımız, çağdaş Türk sahnesinin dikkat çeken isimlerinden Jehan Barbur, 22 Ağustos, 20.30’da Antalyaolly Stone Performance Hall’da sevenleriyle buluşacak.

ELEKTRONİK
➡ 70’li yılların saykedelik ve funk şarkılarını elektronik tınılara sahip tarzıyla yeniden bizlere sunan Hey! Douglas, 2 Ağustos, 22.30’da IF Performance Hall Ataşehir’de.

➡ House ritimlerini caz, folk ve dünya müziği tınılarıyla birleştiren Stavroz, 12 Ağustos, 22.00’de Muğla Xuma Village’da olacak.

FESTİVAL
➡ Bu yıl da deniz, kum, güneş ve müzikle buluşturmayı vaad eden Trakya Müzik Festivali1-4 Ağustos tarihleri arasında Erikli Sahili’nde gerçekleşecek. Festivalde Yıldız Tilbe, Sagopa Kajmer, Pentagram gibi farklı türlerin öne çıkanlarından oluşan 27 isim yer alıyor.

➡ Türkiye’nin en kuzeyinin festivali’ Kuzey Fest, 1-4 Ağustos tarihlerinde Sinop’ta gerçekleşecek. Festivalde Can Bonomo’dan Gazapizm’e 20’den fazla isim yer alıyor.

➡ Dördüncü kez düzenlenen Brewstivalde brewing severler paneller, konferanslar ve atölye çalışmalarının yanı sıra tadımlar, oyunlar ve konserler ile buluşacak. Etkinlik 4 Ağustos, 14.00’te Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek. Açıklanan isimler arasında Dolu Kadehi Ters Tut ve Yok Öyle Kararlı Şeyler var. Takipteyiz!

➡ 2015’ten beri tekrar bekliyorduk, geri geliyorlar! Hamburg’ta Solomun ve Adriano Trolio ikilisinin kurduğu Diynamic Festival, kısa sürede elektronik sahnesinin en prestijli isimlerinden biri olmuş ve tüm dünyayı dolaşmıştı. İlk olarak 2015’te İstanbul’u ziyaret eden ikili bu sefer Diynamic Festival Istanbul kapsamında Solomun, Adriatique, ELAX aka Boyz Noize, Kollektiv Turmstrasse’nin yanı sıra Adana Twins, Magdalena, Lehar, Undercatt, Magit Cacoon, Musumeci, Moscoman, Innellea ve Andy Bros gibi isimler de eşlik edecek. 24 saat sürecek festival 3 Ağustos 12.00’de Milyon Beach’te başlayıp 23.59’da Volkswagen Arena’ya taşacak. Elektronik müzik sevenler kaçırmamalı.

➡ Seksendört, Zakkum, Pera ve RockA’nın sahne alacağı La Festival, 8 Ağustos’ta 6:45 Ankara’da olacak. Festivalde Rocka 20.30, Pera 22.30, Zakkum 23.30, Seksendört 00.30’da sahne alacak.

➡ Her yıl 2 ayrı şehre uzanan Electronica Festival, bu yıl 13-14 Temmuz’da gerçekleşen İstanbul ayağının ardından 12-13 Ağustos’ta İzmir Fun Beach’te olacak.

➡ Yurt dışı müzik listelerini alt üst eden Eno&Mero’nun yanı sıra Şanışer ft. Sokrat ST ve Feride Hilal Akın’ın da sahne alacağı SkyFest İstanbul 15 Ağustos, 17.00’de Burc Beach’te gerçekleşecek. Festivalde henüz açıklanmayan farklı isimler de sahne alacak, takipteyiz!

➡ İyi müzik, bol eğlence ve temiz bir çevre mottosuyla yola çıkan Azmak Müzik Festivali, Marmaris Saklıköy’de 30 Ağustos – 1 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Festivalde Baba Zula’dan Sansar Salvo’ya farklı türlerin dikkat çeken isimleri yer alacak. Line-up’ın dikkat
çeken başka bir özelliği de, tartışmalarıyla rap dünyasını ikiye bölen Norm Ender, Khontkar ve Ben Fero’yu aynı sahnede buluşturması.

INDIE
➡ Yerli alternatif sahnenin sevilen gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz, 7 Ağustos, 22.30’da Moda Kayıkhane’de olacak.

KLASİK
➡ Aldo Ciccolini tarafından “zamanının en yetenekli müzisyeni” olarak tanımlanan Francesco Libetta Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında 8 Ağustos, 21.15’te Muğla Antik Taş Ocağı’nda olacak.

➡ Moskova’nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan ve Valse, Winter Sunshine gibi parçalarıyla tüm dünyada gönüllerde taht kuran genç piyanist Evgeny Grinko, 16 Ağustos, 21.00’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverlerle buluşacak.

LATİN
➡ Latin müziğininin yarım asırlık efsane grubu Buena Vista Social Club’in divası, eşsiz vokal Omara Portuondo, 3 Ağustos, 16.00’da Life Park İstanbul sahnesinde olacak. Bugüne kadar defalarca çıktığı dünya turneleri ile rekora koşan diva, konserine yer bulunamayan isimlerden olmasıyla meşhur. Biletleri erkenden almakta fayda var.

➡ Güney Amerika’nın rüzgarlarını boğaz esintisiyle birleştiren Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, 23 Ağustos, 22.00’de Rıhtım Feriye’de olacak.

PARTİ
➡ Yerli sahnenin saykedelik isimleriyle buluşulan Turkish Psychedelia Night, Kozmonotosman’ın Anadolu-pop parçalarına yaptığı remix’ler ve disko folk setiyle 3 Ağustos, 23.00’te Babylon’da gerçekleşecek. “kozmonotosman” ismiyle tanınan Osman Başaran, 70’lerde Türkiye’de üretilmiş Anadolu-pop ve funk eserlerini elektronik müzikle
modernize ederek dans pistine taşıyor.

➡ Milenyum kuşağını dansla zaman yolculuğuna çıkarmayı vaad eden Y2K Millennium Party, 23 Ağustos, 23.00’te Babylon’da gerçekleşecek. Daddy-E ve dear darling’in ev sahipliğini yapacağı partide 2000’li yılların başına damga vuran isimlerin parçalarından oluşan bir setlist olacak.

POP
➡ Son dönemin dikkat çeken genç isimlerinden Zeynep Bastık, sevilen şarkıları ve akustik cover’larıyla 2 Ağustos, 22.00’de Jolly Joker Antalya’da olacak.

Kenan Doğulu, 3 Ağustos, 21.00’de Vadi Açıkhava’da sevenleriyle buluşacak.

➡ Öyle Sev teklisiyle beğeni toplayan Güliz Ayla, 3 Ağustos, 22.00’de Hayal Kahvesi Emaar sahnesinde.

➡ Kısa sürede internetfenomeni haline gelen Evet Ne Söylüyoduk, 8 Ağustos, 19.30’da Muğla Forte Sahne’de olacak.

➡ Yıllardır söylediğimiz şarkıları kendi tarzlarında yeniden yorumlayan Rubato, 10 Ağustos, 22.00’de Jolly Joker Kartal İstMarina’da.

➡ Özgün vokal tarzıyla Mehmet Erdem, 13 Ağustos, 21.00’de Aydın Kuşadası AVM Amfitiyatro’da olacak. Erdem’e sahnede Rubato da eşlik edecek.

RAP
➡ Rap – HipHop sahnesinin dikkat çeken isimlerinden Bossy, 6 Ağustos, 22.30’da IF Performance Hall Ataşehir’de.

➡ Yıla damgasını vuran isimlerden Ben Fero, 14 Ağustos, 23.00’te Muğla Zayo Beach Yalıkavak’ı sallayacak.

Sagopa Kajmer, Tenefüs Konseri konseptiyle 25 Ağustos, 19.00’da Hayal Kahvesi Kocaeli’nde sevenleriyle buluşacak.

ROCK
Teoman, 2 Ağustos, 21.00’de Vadi Açıkhava’da sevenleriyle buluşacak.

➡ Dağıldıkları haberleri üzmüştü ama bir aradalar! TNK, 21 Ağustos, 22.00’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta.

➡ Türk rock sahnesinin duayen grubu Kurtalan Ekspres, 22 Ağustos, 22.30’da Dorock XL Kadıköy’de olacak.

➡ Rock sahnemizin önemli isimlerinden Mor ve Ötesi 31 Ağustos, 21.00’de Vadi Açıkhava’da olacak.

TRIP HOP
➡ Müzik kariyerine çok genç yaşlarda başlayan ve yayınladığı her albümde triphop’tan indie’ye farklı müzik türlerini deneyimleyen JayJay Johanson, Nisan ayında çıkan albümü King’s Cross ve sevilen diğer parçalırını içeren setlist’i ile 10 Ağustos, 21.00’de IF Performance Hall Beşiktaş’ta olacak.

TÜRK HALK MÜZİĞİ
➡ Halk müziği sahnesinde yeni neslin dikkat çeken ismi Grup Abdal, Ahmet Aslan ile birlikte 22 Ağustos, 21.00’de Balıkesir Ayvalık Amfitiyatro’da sevenleriyle buluşacak.

➡ Türk Halk Müziğinin güçlü seslerinden Kubat, 23 Ağustos, 21.00’de Vadi Açıkhava’da olacak.

➡ Duayen isim Selda Bağcan, 24 Ağustos, 21.00’de Vadi Açıkhava’da olacak. Dev buluşmaya da ev sahipliği yapacak konserde Sonat Bağcan, Serenat Bağcan ve Seda Bağcan da kendisine eşlik edecek.