Aktör, komedyan ve ressam Jim Carrey yeni bir resmini yayınladı. Cuma günü gerçekleşen Yeni Zelanda Christchurch’teki iki camide düzenlenen ve 50 kişinin ölümüne neden olan terör saldırısını kınadı. Tepkisini yaptığı bir çizimle gösterdi.

Carrey çizdiği resimde ağlayan bir otoportresi yer alıyor. Gözbebeğindeyse ülkenin harita imajı var. Twitter üzerinden yayınladığı bu çizimle sosyal medyadaki sağduyusundan dolayı taktir topladı. Jim Carrey sanatın kelimelerin gücünden daha etkili olduğunu da göstermiş oldu.

 

Jim Carrey ressamlığı

57 yaşındaki Jim Carrey sadece bir oyuncu değil, resim ve heykelle de uğraşıyor. Hatta bu sadece bir uğraş da değil. Evini büyük bir atölyeye dönüştürmüş. 8 yıl önce başladığı resim macerasına, yeni yayınlanan kısa belgeselle konuk oluyoruz. Carrey’nin görsel sanatlara merakı aslında çok eskilere dayanıyor. Çizim işine çocukken başlamış. O, çocukken zamanının yarısını oturma odasında, yarısını da kendi odasında geçirdiğini ifade ediyor. Odasındaki vakti şiir yazarak ve çizim yaparak geçiriyormuş. Bu esnada belgeselde çocukken çizdiği zürafa resmi ekrana geliyor ve Carrey, “Ceza olarak odasına gönderilen bir çocuk değildim çünkü odam benim için cennetti” diyor. Aynı zamanda heykel de yapıyor. Carrey, “Her zaman heykel yapıyordum ama resimle uğraşmıyordum. Bir anda 6 yıl önce kırık bir kalbi onarmaya çalışırken belki de resim yapmalıyım dedim” diye konuşuyor.