Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Ayça Ayşin Turan ve Okan Yalabıkın olduğu Netflix’in ilk yerli yapımı olan Hakan: Muhafız’dan (The Protector) ikinci sezonu  özel bir video ile duyuruldu. Hakan: Muhafız’ın oyuncuları bu videoyla dünyanın farklı ülkelerindeki izleyicilerine seslenerek, ikinci sezonun 26 Nisan’da Netflix’te yayınlanacağını söyledi.

Kapalıçarşı’da tüccarlık yapan babasına yardım eden sıradan bir gençken, İstanbul’u korumak için karanlık güçlere karşı savaşan bir kahramana dönüşen Hakan’ın fantastik hikâyesini anlatan The Protector yani Hakan: Muhafız’ın ilk sezonu sadece Türkiye’de değil, dünya çapında hayranlık uyandırıyor. Hakan: Muhafız‘ın sosyal medyadan ikinci sezonunun duyurulduğu video’da Hakan: Muhafız oyuncuları, dünyanın dört bir yanındaki  izleyicilerine seslenerek, yeni sezonun 26 Nisan Cuma gösterime gireceğini söyledi. Dizinin ikinci sezonunda kadroya eklenen yeni yüzler arasında Engin Öztürk, Boran Kuzum, Saygın Soysal ve Burçin Terzioğlu var. Ayrıca dizinin ikinci sezonundan ilk görseller de şimdiden görücüye çıktı.

Diziyi en çok Türkler ve Brezilyalılar izledi
Hakan’ın mistik ve gizemli dünyasının kapısını arayanlar arasında Türkiye’den sonra başta Brezilya ve Meksika olmak üzere en çok Latin Amerika ülkelerinde seyredildi. Bununla birlikte Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Kanada ve Avustralya’da da heyecan yarattı.

Dizinin 3. ve 4. sezonu yayınlanacak mı?
Yayınlandıktan sonraki ilk 4 haftada 10 milyon izleyiciye ulaşan Hakan: Muhafız, gördüğü bu ilginin ardından Netflix’ten 3. ve 4. sezon için de resmi onayı almıştı. Çekimlerine çok yakında başlanacak olan 3. ve 4. sezonun 2020’de yayınlanması bekleniyor.