Işık, “Aşk”, “Başka Bahara”, “Öğrendim” ve “Canım”ın ardından Garaj Müzik etiketli “Ben aşka inanırım”la beşinci kez dinleyicileriyle buluştu. Sözleri Can Algeç ve Işık Şimşek’e, müziği ve düzenlemesi Can Algeç’e ait olan şarkının video klibini Mehmet Hakyemez çekti.

Sözlerini Can Algeç’le birlikte yazan Işık, bu şarkı için “gerçek ve içten bir itiraf” diyor. Aşkın anlık bir duygudan ibaret olmayan, kalıcı olan yanını anlatan şarkı, akıcı melodisiyle de öne çıkıyor.

Genç oyuncular Ateş Toğrul ve Oya Aygör’ün rol aldığı video, yönetmen Mehmet Hakyemez’in Işık’ın birlikte çalıştığı ilk klip.

Işık, 2019 boyunca sık aralıklarla, uzun bir sürede oluşturduğu repertuarı dinleyicileriyle single projeleri olarak paylaşmaya devam edecek.

Biyografi

Işık Şimşek, Ankara’da doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. TRT Ankara Çocuk Kulübü’yle başlayan seslendirme sanatçılığını ve radyo programcılığını üniversite yıllarına kadar sürdürdü; özel radyolarda yapımcılık ve sunuculuk yaptı. Lise yıllarından itibaren çeşitli müzik gruplarında solist olarak yer aldı. 1999’da Bilsak 5. Kat’ta grubuyla birlikte sahne almaya başladı. O günden bu yana İstanbul’un birçok ünlü gece kulübünde ve özel gecelerde sahne alan ve çok izlenen televizyon dizilerinin şarkılarını seslendiren Şimşek, 2016’dan bu yana Pasaj Müzik etiketiyle single çalışmaları yayınlıyor.

Published On: 8 Ağustos 2019Categories: BültenTags: , , , , ,