Görkem Ağar’dan ilk solo albüm

Görkem Ağar’ın piyano bestelerinin ve düzenlemelerinin bulunduğu, minimalizmden caza, geleneksel tınılardan klasik batı müziğine geniş bir çerçeveyi barındıran Evde albümü Garaj Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

İsmini piyanistin parçalarını yarattığı evinden ve dinleyicilere seslendirdiği Evde konserlerinden aldı. Çağdaş klasik müzik türünde bestelerinin yanı sıra Çanakkale ve Cemilem türkülerini orijinal hikaye örgüleri içinde yaptığı düzenlemelerle seslendirdi. Ağar albümde Kurtuluş Savaşı’nı anlattığı İzmir Marşı’na ve temasından dört bölümlük bir çeşitleme yazdığı İstiklal Marşı’na da yer verdi.

Görkem Ağar kimdir?
10 yaşında piyano ile müziğe başlayan Denizli doğumlu Görkem Ağar, küçüklüğünden itibaren besteler ve düzenlemeler yapmış. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında ustalık seviyesinden mezun olan tek öğrenci…

2018 yılının başında tüm geliri eğitim ve çocuklarla ilgili yardım kuruluşlarına bağışlanmak amacıyla mekan ayırt etmeden dinleyiciler ile genç müzisyenleri buluşturan Evde Konser organizasyonunu kurdu. Bu senelerde bireysel olarak kendi orijinal çalışmalarını anlatılı-konser tarzında seslendirdiği 10’dan fazla konser verdi.

Bu konserler İstanbul, Denizli ve Recife’de(Brezilya) gerçekleşti. Çalışmaları çağdaş klasik müziği tarzının yanı sıra Türk ve Brezilya geleneksel müzikleri ile minimalizm ve progresif müzik türlerinden unsurlar barındırmaktadır. Eserleri ile TRT radyolarına konuk olan Ağar’ın, 2019’un Şubat ayında besteleri ve düzenlemelerinden oluşan ilk piyano albümü Evde yayınlandı.