İngiliz müzisyen George Michael‘a olan aşkımız kolay kolay bitmez. Henüz 53 yaşındayken, 2016 yılında hayatını kaybetti. 115 milyondan fazla albüm satışı olan Michael, hepimizi fena üzdü. E doğal olarak ondan bir parça alıp saklamak isteyenlerse gırla. Ancak varlıklı olmak şart… Durun detayları geçiyoruz.

Müzisyenin kişisel koleksiyonundan 200’den fazla sanat eseri, bu ay hayır kurumları için Christie’s müzayede evi aracılığıyla mülkünün yöneticileri tarafından satılıyor. Elbette sanat koleksiyonu da kendisi gibi çok renkli ve kimi durumlarda da beklenmedik.Boya, bronz ve formaldehit ile yaratılmış eserlerle dolu… Bu geniş koleksiyon aslında 4 yıllık bir biriktirmenin sonucu. Müzayedenin tutkulu bir koleksiyoner olarak tanımlaması pek tabii ilginç, 2009’dan sonra kendisi hiç aktif bir sanat alıcısı değil.

Koleksiyonda yer alan sanatçılar arasında Damien Hirst, Tracey Emin ve Dinos Chapman var. Satışa sunulan eserlerin hepsi Michael’in uzun zamandır desteklediği hayır kurumlarına bağışlanacak. Dünyanın dört bir yanından alıcılar pey verdi ve sonuç: 15 milyon dolar! Birkaç parça alma hevesi olan varsa, açık arttırma sona erdi, kusura bakmayın… En iyisi mi sizi en iyi George Michael şarkılarıyla teselli edelim.