7 Mart Perşembe Dorock XL Beşiktaş sahnesinde Evrencan Gündüz! Gobi Fest kapsamında sahne alan Evrencan konserdekileri kendinden geçirdi. Gitarıyla mucizevi anlar yaşatan müzisyen renkli kişiliğini sahnesine taşımada çok ustaydı!

DOROCK XL Nisan Programı

  • Türkiye’nin ilk arabesk grubu Arabesque Project müziğini safkan arabesk olarak tanımlıyor. Arabesk türünden parçaları rock ve doğu vurmalılarıyla harmanlayan grup efsanelerin yanı sıra seslendiriyor. Seyircilere türün kederli değil, keyifli ve eğlenceli yönünü göstermeyi vaat eden grubu kaçırmayın! 3 Nisan 21.00’de Kadıköy Dorock XL’deler.
  • 7 yıl önce çıkardıkları Başka Bir Dünya albümüyle müzik dünyasına giriş yapan Pera, hemen ertesi yıl çıkardıkları GİZ albümündeki Sensiz Ben ve Unut gibi parçalarla sükse yaptılar. Reytingleri tavana vuran dizilere yaptıkları müziklerle de isimlerinden söz ettiren rock grubu 4 Nisan’da saat 22.30’da Beşiktaş Dorock XL’de sahne alacak. Coşku tavan yapacak!
  • Bartu Küçükçağlayan ve Afordisman tarafından 2008 yılında kurulan Büyük Ev Ablukada, sabahlayan sohbetlerin ve akabindeki mutlu kahvaltıların müziğini yapıyor. Üyeler adeta kendi yarattıkları dilden konuşuyor ve takma adlar kullanıyorlar. Konserleriyle apayrı bir deneyim yaşatan alternatif rock grubu 6 Nisan saat 22.30’da Beşiktaş Dorock XL’de.

  • Ankara menşei glam & hard rock grubu The Madcap, uzun saçları, olay kostümleri ve enerjisiyle sadece Türkiye değil yurt dışında da konserler verdi. Rock’n’roll müziğin eğlencesini hatırlatmayı kafaya koyan grup Kadıköy Dorock XL’de müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Konser 9 Nisan günü saat 22.30’da.
  • 2000’lerin başında bir cover projesi olarak yola koyulan, gerek geniş repertuvarları gerek sahne performanslarıyla Türk heavy metal dünyasının kült ismi haline gelen grup 2014’te yayınladıkları ilk albümleriyle olumlu yorumları topladılar. Bu yıl yeni albümünü yayınlamaya hazırlanan Murder King, 9 Nisan 22.30’da Beşiktaş Dorock XL’i sallayacak.
  • Efsane geri dönüyor! 1990’ların Norveçli efsanevi alternatif rock grubu Madruga’da 10  yıllık aradan sonra Avrupa turnesinde. Kuzey’in melankolik soğuğunu hissetmek için 10 Nisan gecesi 22.30’da Beşiktaş Dorock XL için ajandanızda yer ayırın…
  • İlk albümü Memory Ivy’den sonra James Blake ve Chet Faker’la kıyaslanan Hollandalı pop müzisyeni Gosto, bu ay çıkacak albümüyle iddialı. Üstelik yeni albümün ilk konserini 17 Nisan’da 22.30’da Beşiktaş Dorock XL’de veriyor. Yıldızın doğuşuna tanıklık etmeye hazır olun!
  • Yugo-rock’ın dev grupları Bijelo Dugme ve Divlje Jagode’nin esas oğlanı Alen Islamoviç 26 Nisan’da saat 21.00’de Beşiktaş Dorock XL’de müzikseverle buluşacak. 80’lerden hit’ler dinlemek isteyenler için birebir.