2017 yılında ilk kez İstanbul’da 2.Harvest Festival için sahne alan Kovacs yeniden şehre geliyor. Kapüşonlusunun altında bir soul efsanesinin sesini gizleyen Sharon Kovacs, 2, 4 ve 5 Eylül’de Zorlu PSM’de. Garanti BBVA Konserleri kapsamında 2 gün sahne alacaktı. Biletleri rağbet görünce Zorlu PSM bir gün daha ekledi. %100 Studio‘da sahne alacak soul kraliçesine bir bakalım…

SHADES OF BLACK

Hollanda’nın Eindoven kentinde öğrenimini tamamlayıp, açık mikrofon gecelerindeki performansıyla adından söz ettiren Kovacs, yıllar içinde kendi eşsiz yolunu yaratmayı başardı ve karanlık çekiciliği ile tüm dünyayı büyüledi.

Bir kısmı Küba’da kaydedilen, tango sound’a sahip ilk EP’si My Love 2013 yılında yayınlandı. EP ile Avrupa listelerine çok hızlı bir giriş yaptı. Kısa sürede Yunanistan’da 1 numaraya kadar yükseldi. Şarkıyı 2015’te yayınlanan çıkış albümü Shades Of Black takip etti. Yılın en iyileri arasında gösterilen albüm 6 ülkede ciddi liste başarısı elde etti. Ayırca Hollanda’da zirveye oturdu, Almanya’da ise ilk ona girmeyi başardı.

DÜRÜST VE İLHAM VERİCİ

İş ve özel hayatında değer verdiği insanları kaybeden ve bu yüzden son birkaç seneyi duygusal iniş çıkışlarla geçiren Sharon’ın, yapımcı Liam Howe merkezinde yeni bir Kovacs ailesi kurmasıyla şekillenen ikinci albümü “Cheap Smell” geçtiğimiz yıl yayınlandı. Adını şöhret olmadan önceki son grubundan alan ve ilk uzun çalarında olduğu gibi hayatının zorlu dönemlerinden çıkmak için motivasyon ararken ortaya çıkan bu albüm müzik otoritelerinden olumlu yorumlar aldı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Kovacs (@kovacsofficial)’in paylaştığı bir gönderi ()

Öyle ki, fırtınalı aşklar ve istismar edici boyuta varan ikili ilişkilerin yanı sıra hedonizm ve bağımlılık hakkında bir dizi itiraf içeren “Cheap Smell” son on yılın en açık, dürüst ve ilham verici future soul albümlerinden biri olarak gösterildi.

Amy Winehouse ve Nina Simone gibi efsanelere özgü müzikal yeteneği ile birlikte 60 milyonu geçen Youtube izlenmesi, kazandığı çeşitli ödüller, global festival performansları ve aykırı imajı ile kuşkusuz günümüz soul pop yıldızlarından Kovacs, etkisinden kolay kolay kurtulamayacağınız bir konser vaad ediyor.

Biletler için tıklayın…