Bazaart Projesi, “Her Eve Bir Sanat” ana fikrinden yola çıkarak öğrencileri, sanatsever ve koleksiyonerleri bir araya getiriyor. Ayrıca eserler sergilemeye devam ediyor. Sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmadığını hatırlatıan Bazaart 2019, 25-28 Mart tarihleri arasında The St. Regis Hotel’de gerçekleşecek.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

BazaartProjesi (@bazaartprojesi)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bazaart 2018 yılında; ilk defa Melike Bayık küratörlüğünde, Bazaart Talks ile sanatseverleri birbirinden değerli isimlerle buluşturdu. Bazaart Talks, bu yıl da değerli konukları ve panel konuları ile sanatseverlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bazaart’ın bu yılki jürisinde; EKAV Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İnci Aksoy, Marmara Üniversitesi Sanat Tarihçi Akademisyen Doç. Dr. Esra Aliçavuşoğlu, Modern ve Çağdaş Türk Sanat Koleksiyoneri ve Baraz Galeri Kurucu Yahşi Baraz, Yeditepe Üniversitesi Sanat Tarihçi, küratör ve akademisyen Prof. Dr. Marcus Graf, sanatçı Mustafa Horasan ve sanat tarihçi akademisyen Nazlı Pektaş yer alıyor.

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi’nin yürüttüğü ve desteklediği Bazaart Projesi, bu yıl The St. Regis Hotel, Polisan, Mavi Jeans, ABC, Homend, EL-ON, Durko ve şahsi bağışların sponsorluğunda gerçekleşecek, ayrıca cam sanatçısı Levent Sağol anısına da özel ödül verilecektir.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

BazaartProjesi (@bazaartprojesi)’in paylaştığı bir gönderi ()