Dünyanın önde gelen yaratıcı hikaye anlatıcılarının yeni platformu olan Apple TV+, özel orijinal programlara, filmlere ve belgesellere ev sahipliği yapıyor ve bu sonbaharda sizinle olacak.

Apple’ın Apple TV uygulamasında bulunan yepyeni ve abonelik sistemiyle çalışan orijinal video servisi, kullanıcılar için özel orijinal programlara, filmlere ve belgesellere erişim sunacak. Apple’ın abonelik sistemiyle çalışan orijinal video servisi Apple TV+; Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Octavia Spencer, J.J. Abrams, Jason Momoa, M. Night Shyamalan ve Jon M. Chu gibi dünyanın en ünlü yaratıcı sanatçılarından bazılarına ait yepyeni programları barındıracak. Aboneler her kesimden etkileyici karakterlerle dolu, duygusal derinlik içeren ilham verici ve orijinal hikayelerden bir seçkiye diledikleri zaman reklamsız olarak Apple TV uygulamasından erişebilecekler.

apple tv tanıtıldı

Apple’ın İnternet Yazılım ve Servislerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Eddy Cue, “Hem kamera önünde hem de kamera arkasında dünyanın en iyi hikaye anlatıcılarının Apple TV+’a geliyor olması bizi onurlandırıyor.” diyor. “İzleyicilere Apple TV+’ın ön tanıtımını göstermek konusunda çok heyecanlıyız. Sonbahardan itibaren bu servisi kullanmaya başlamaları için sabırsızlanıyoruz. Apple TV+, orijinal hikaye anlatıcılığı açısından film ve televizyon meraklılarının bugüne kadar gördüğü en yüksek kaliteli örnekleri sunacak.”

Apple ayrıca Mayıs 2019’da kullanıma sunulacak Apple TV uygulamasını ve Apple TV kanallarını da duyurdu. Yepyeni Apple TV uygulaması, program, film, spor, haber ve daha fazlasını izlemenin birçok yolunu tek bir yerde topluyor. Uygulama iPhone, iPad, Apple TV, Mac, akıllı televizyonlar ve online yayın aygıtlarında kullanılabiliyor. Kullanıcılar yeni Apple TV kanallarına abone olup bu kanalları izleyebiliyor; HBO, SHOWTIME ve Starz gibi sadece istedikleri servisler için ödeme yapabiliyorlar. İstedikleri anda online veya offline izleyebilecekleri bu içerikler olağanüstü görüntü ve ses kalitesine sahip. Kablo ve uydu sağlayıcılarından spor, haber ve ağ kanallarını izleyebilmelerinin yanı sıra kullanıcılar iTunes filmleri ve TV programları da satın alabiliyor. Üstelik tüm bunları yeni ve kişiselleştirilmiş Apple TV uygulamasından yapabiliyor.

Mayıs ayından itibaren müşteriler Apple TV Kanalları arasından istediklerine abone olabilir; bu içerikleri Apple TV uygulamasından; ek bir uygulama, hesap veya parola kullanmadan izleyebilirler. Apple TV Kanalları arasında HBO, Starz, SHOWTIME, CBS All Access, Smithsonian Channel, EPIX, Tastemade ve Noggin gibi popüler servislerin yanı sıra MTV Hits gibi yeni servisler de bulunuyor. Dünya genelinde zaman içinde yeni servisler de eklenecek.

Apple tv kanallarıYeni Apple TV uygulaması, kullanıcıların izlemeyi çok sevdiği içerikleri mevcut uygulama ve servislerinde kişiselleştiriyor. Görüntüleme alışkanlıklarını güvenli ve kapsamlı bir şekilde tanıyarak 150’nin üzerinde online yayın uygulamasından program ve film önerileri sunuyor. Bu uygulamalar arasında Amazon Prime ve Hulu’nun yanı sıra Canal+, Charter Spectrum, DIRECTV NOW ve PlayStation Vue gibi ücretli TV hizmetleri de bulunuyor. Optimum ve Altice’den Suddenlink de bu yıl eklenecek.

  • Abonelik sistemiyle çalışan video servisi Apple TV+’ın fiyatı ve satışa çıkmasıyla ilgili detaylar sonbaharda açıklanacak.
Çocuklara yönelik içeriklere de yer verilecek Apple TV+’da 90’lı yılların efsanesi Susam Sokağı’nın yeni versiyonu da yayınlanacak.
  • Yeni Apple TV uygulaması Mayıs ayında iPhone, iPad ve Apple TV’de; sonbaharda ise Mac’te 100’den fazla ülkedeki müşterilere sunulacak.
  • Aile İçi Paylaşım özelliğiyle kullanıcılar Apple TV+ aboneliğini ve Apple TV kanal aboneliklerini paylaşabilecekler.
  • Apple TV uygulaması önümüzdeki ilkbahardan itibaren Samsung marka akıllı televizyonlarda kullanılabilecek ve gelecekte Amazon Fire TV, LG, Roku, Sony ve VIZIO platformlarında da kullanıma sunulacak.
  • Bu yılın ilerleyen günlerinde koşullara uygun bir VIZIO, Samsung, LG ve Sony marka akıllı televizyon sahibi müşteriler, iPhone veya iPad’lerindeki video ve diğer içerikleri AirPlay 2 desteğine sahip akıllı televizyonlarında kolayca oynatabilecekler.

Apple 1984’te Macintosh’u piyasaya sürerek kişisel teknoloji alanında çığır açtı. Bugün, Apple iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve Apple TV ile inovasyonda dünya lideridir. Apple’ın dört yazılım platformu; iOS, macOS, watchOS ve tvOS tüm Apple aygıtlarında kesintisiz bir deneyim sağlar ve kullanıcılara App Store, Apple Music, Apple Pay ve iCloud gibi çığır açan hizmetlerle güç katar. Apple’ın 100.000 çalışanı dünyanın en iyi ürünlerini üretmeye ve dünyayı bulduğumuzdan daha iyi durumda bırakmaya kararlıdır.