Yazar Stephenie Meyer‘in yazdığı Alacakaranlık (Twilight) romanları serisinin ilk filmi 2009 yılında yayınladı. Şimdi filmin uluslararası canlı bir gösterimi olacak hem de orkestra eşliğine! Alacakaranlık filminin müziklerini yapan Carter Burwell da projenin içinde. Orkestrayla provalara başlandığı duyuruldu. Twilight in Concert’in nerede ve ne zaman gerçekleşeceğine dair detaylar da açıklanmaya başladı. İlk gösterim Ağustos’ta Brezilya’da gerçekleşecek. Ardında Avustralya ve İngiltere’deki duraklarla devam edecek.

Vampir klişelerinden arındırılmış bir hikaye sunan Stephenie Meyer’ın dünya çapında çok satmış romanından uyarlanan filmin başrollerinde Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner gibi isimlerin yer aldığı Alacakaranlık sinema sektörüne birçok yıldız kattı. Filmin konusunu hatırlatalım…

Annesiyle birlikte Phoenix’te yaşayan güzel ama hırpani, sevimli ama içe kapanık ergen kız Isabelle “Bella” Swan, hayata karşı isyanları oynayan bir gençtir. Bella, annesinin başka bir adamla evlenmesi üzerine, babasının yanına Washington’ın Fork kasabasına taşınır. Edward ise, küçük kasabasında yıllardan beri ailesiyle yaşayan gizemli, genç bir adamdır. Aslında “çok farklı bir hayat tarzına sahip olan” Edward, uzun süreden beri vampir kimliklerini saklamış olan bir aileye mensuptur. En az kendisi kadar tuhaf “ebeveynleri”, insan kanı içmeden, insanlara zarar vermeden mazbut bir hayat sürme gayesindeki “efendi” vampirlerdir. Yeni başladığı okulunda tanıştığı Edward’a karşı tuhaf bir çekim hisseden Bella, bir süre sonra Edward’ın vampir olduğunu öğrenmesine rağmen ondan vazgeçemez. İkili arasında tehlikeli ve tutkulu bir ilişki başlayacaktır. Çok geçmeden ortaya çıkan Cullens Ailesi’nin düşmanları Edward’ın zayıf noktasına saldıracaktır, yani Bella’ya.