İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından VitrA sponsorluğunda 2018 yılının sonbaharında düzenlenen, 200 binin üzerinde kişi tarafından ziyaret edilen 4. İstanbul Tasarım Bienali’nden haber var. Özel bir seçki İstanbul’un ardından Fransa ve Belçika’da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Jan Boelen’ın Nadine Botha ve Vera Sacchetti’yle birlikte küratörlüğünü üstlendiği Okullar Okulu başlıklı bienalde sergilenen 90’ın üzerinde katılımcının projesi önümüzdeki aylarda Fransa ve Belçika’da sergilenecek.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

İstanbul Tasarım Bienali (@tasarimbienali)’in paylaştığı bir gönderi ()

27 Nisan-26 Mayıs tarihlerinde Fransa’nın Arles kentindeki Luma Arles’da, 28 Haziran-29 Eylül tarihlerinde Belçika’da Genk’te bulunan Yaratıcılık Merkezi C-mine’da yer alacak sergilerin tasarımı ise, 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde de aynı görevi yürüten Aslı Çiçek’e emanet.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

İstanbul Tasarım Bienali (@tasarimbienali)’in paylaştığı bir gönderi ()

4. İstanbul Tasarım Bienali’nin ardından Fransa ve Belçika’da projeleri sergilenecek 90 katılımcı arasında Türkiye’den Aslı Çiçek, Can Altay, Cansu Cürgen ve Avşar Gürpınar, Ebru Kurbak, Gökhan Mura, Kerim Bayer, Nur Horsanalı, Pınar Yoldaş ve SO? (Sevince Bayrak, Oral Göktaş) yer alıyor.