Sanat dolu etkinlik Step Istanbul başlıyor

Baharla birlikte İstanbul’daki sanat etkinlikleri de hızla başlıyor! Onlardan biri de Step Istanbul. Step Istanbul, dört gün boyunca sanat kurum ve kuruluşlarını, sektörde yer alan çalışanları sanatı daha ulaşılabilir kılmak için bir araya getirmeyi amaçlayan bir sanat etkinliğidir. Çağdaş İstanbul ve Tomtom Designhood işbirliğiyle 25-28 Nisan’da herkesi Tomtom Kırmızı’da ve İtalyan Lisesi’nin binasında sanata bir adım atmaya davet ediyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Step Istanbul (@step_istanbul)’in paylaştığı bir gönderi ()

Step Istanbul, Tomtom Mahallesi’nde 4 gün boyunca bir çağdaş sanat seçkisi sunulacak. Ziyaretçiler Tomtom Kırmızı ve İtalyan Lisesi’nin bahçesinde vakit geçirebilecek, sanat sohbetleri ve etkinliklerine katılabilecek. ArtOn, Ambidexter xyz,  Anna Laudel, C.A.M., Mixer, Narmanlı Sanat, PG Art Gallery, Redart, REM ART ve X-IST gibi galerilerin yer alacak. Programa CI Editions ve Step Talks konuşmaları eşlik edecek.Küratör Bala Gürcan’ın hazırladığı Step Talks’ta, Küresel Sanat Dünyasının Güncel Dinamikleri, Dijital Alanlar ve Yeni Medya Sanatı gibi konu başlıkları var. Ayrıca 20.000 TL’yi aşmayan eserlerin sergileneceği Step Istanbul’da, erişilebilir sanat için fikri ön planda.

Çağdaş İstanbul ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Bakıcı
Güreli şöyle konuştu: “Step Istanbul, Contemporary Istanbul hayata geçirildiğinden beri aklımızda olan bir projeydi. Doğru zamanda, doğru mekanda ve doğru bir ortak ile bir araya geldik ve yola koyulduk.” Tomtom Designhood Genel Müdürü Ayşegül Temel, “Galeriler ve çözüm ortaklarının konumlanacağı Tomtom Kırmızı’da sohbet ve eğlence yer alacak. Karaköy’den Galatasaray’a uzanan yol boyunca paralel etkinlikler olacak” dedi.

Ardan Özmenoğlu, Pink Hands

Program detaylarını Step Istanbul’un web sayfası üzerinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Etkinlik biletlerine mobilet üzerinden ulaşabilirsiniz. Step Talks, programına katılımsa ücretsiz.