Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, 2019 yılından bu yana projeler geliştirdiği Her Yaşta kurumsal sosyal sorumluluk projesine bir yeni çalışma daha ekledi ve Her Yaşta Dolu Dolu Yaşa isimli kitabı, lansman etkinliğiyle tanıttı.

Her Yaşta kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle 2019 yılından bu yana Türkiye’de yaşlanma ve yaşlılık konularında toplumsal fayda yaratan AgeSA, yaşlanma ve yaşlılıkla ilgili konularda gündem oluşturmayı hedefliyor. Bu kapsamda birbirinden farklı çalışmalarla projenin etki alanını genişleten firma, son olarak yaşlanma ve yaşlılık konusunda rehber olacak bir kitabın yayımlanmasına destek oldu. Ayrımcı algının aksine, yaşlanmanın yaşamın birçok alanına tecrübe kattığına inanan AgeSA, Her Yaşta Dolu Dolu Yaşa ismiyle satışa çıkan kitapta, orta yaştan itibaren insanları yaşlılık dönemine hazırlanmaya davet ediyor.

20 Aralık’ta Nora Romi’nin moderatörlüğünde ve AgeSA Pazarlama ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Roşan Dilek’in sözcülüğünde gerçekleşen, Her Yaşta Dolu Dolu Yaşa kitabının lansmanında, Klinik Psikolog Beyhan Budak, Ekonomist Emre Alkin, Beslenme Uzmanı Dilara Koçak, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Ayşe Kökçü de konuşmacı olarak yer aldı.

“Her Yaşta Dolu Dolu Yaşa kitabımızda yaşlanma sanatını anlatıyoruz”

 Lansmanda, sektörde bir ilke imza atarak böylesine değerli bir projeye imza attıkları için gururlu olduğunu açıklayan AgeSA Pazarlama ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Roşan Dilek, Her Yaşta Dolu Dolu Yaşa rehber kitabıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “AgeSA olarak elimizi taşın altına koyarak, Türkiye’nin yaşlanmaya hazırlığına rehber olmayı ve toplumun yaşlılık algısının pozitife dönüşmesine katkıda bulunmayı hedefledik. Böyle bir toplumsal sorunu ele alan ilk şirket olmanın getirdiği sorumlulukla da 3 yıldır projemiz kapsamında çalışmalar geliştiriyor, etki alanımızı genişletiyoruz. Şimdi de yaşlanma ve yaşlılık konusunda rehber niteliğinde bir kaynak olmadığı yönündeki tespitimiz doğrultusunda kılavuz niteliğinde bir kitabın yayımlanmasına destek verdik. Alanında uzman isimlerin kaleminden çıkan kitabımız, hem orta yaşı yaşlılık dönemine hazırlamaya destek oluyor hem de 65 yaş ve üzerini yaşlanma döneminde dolu dolu yaşamaya rehberlik ediyor. Yaşlanma sanatını anlattığımız Her Yaşta Dolu Dolu Yaşa kitabımızın herkese ilham vermesini umuyoruz. Kitabın satışından sağlanan gelir önümüzdeki günlerde belirleyeceğimiz bir sivil toplum projesine bağışlanacak.”

 Her yaşta dolu dolu yaşamak mümkün!

Kitabın hazırlık sürecinde Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde insanların yaşlanma süreci araştırıldı. Hazırlık süreci boyunca uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırlarını soruldu, eşitsiz yaşlanmanın nedenleri araştırıldı, hayatının her anını dolu dolu yaşayan ilham verici insanlarla konuşuldu. Yaşlılığa hazırlanmanın fizyolojik, psikolojik, ekonomik gibi farklı açılardan değerlendirilen birçok yolu olduğunu fark eden AgeSA, bunları bu kitap aracılığı ile okuyucularla buluşturdu. Sunay Akın, Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin, Klinik Psikolog Beyhan Budak ve Uzman Diyetisyen Dilara Koçak gibi her biri kendi alanında uzman isimlerin de yaşlılığa hazırlık üzerine önerilerine yer veren kitap, Türkiye’nin her yerinde online ve offline kanallarda satışa çıktı. Kitabın gelir ise proje kapsamında belirlenen bir sivil toplum kuruluşuna bağışlanacak.