O: Bölüm 2
Tarih: 6 Eylül
Tür: Korku
Dağıtım: Warner Bros.
Yönetmen: Andy Muschietti
Oyuncular: Bill Skargârd, Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader
Stephen King’in aynı isimli popüler romanından sinemaya uyarlanan O filminin devamında Pennywise’ın geri döndüğünü öğrenen çocuklar kasabaya gider. Yıllar sonra bir araya gelen ekibin birbirlerini tanıması da bir o kadar zor oluyor. Palyaço yine canınızı sıkacak…

Yıldızlara Doğru
Tarih: 20 Eylül
Tür: Bilim kurgu
Dağıtım : TME Film
Yönetmen: James Gray
Oyuncular: Brad Pitt, Liv Tyler, Tommy Lee Jones, Ruth Negga
Filmde Astronot Roy McBride’ın zorlu yolculuğu anlatılıyor. 20 yıl önce uzayda hayat aramak için çıktığı görevde kaybolan babasını galakside arayan Roy, kayıp babasının izini sürmek ve dünyayı tehdit eden gizemi çözmek için Güneş sisteminin dışına bir yolculuk yapıyor.

Hür Köle
Tarih: 20 Eylül
Dağıtım: CJ Entertainment Turkey
Yönetmen: Mehmet Tanrısever 
Oyuncular: Soydan Soydaş
Mehmet, imamdır. Hayalleri olan genç adam, hayallerini gerçekleştirmek için mesleğini bırakarak yönetmenlik yapmaya başlar. Parasızlıktan film çekemez. Bu süreçte eşi onu terk eder, kızıyla baş başa kalır. İş ararken aşkı bulur ancak işler iyiye gitmez. Mehmet hür mü olacak yoksa köle mi?

Saka Kuşu
Tarih: 27 Eylül
Tür: Dram
Dağıtım: Warner Bros.
Yönetmen: John Crowley
Oyuncular: Nicole Kidman, Ansel Elgort, Sarah Paulson, Luke Wilson
Genç Theodore’un annesi, Metropolitan Müzesi’ne düzenlenen bir saldırı sonucu hayatını kaybeder. Thedore, varlıklı bir ailenin himayesine girer. Ancak hayatı tam bir karmaşaya dönüşen kahramanımız, Goldfinch isimli paha biçilemez bir sanat eserini çalmıştır.

Vox Lux
Tarih: 27 Eylül
Dağıtım: Başka Sinema
Yönetmen: Brady Corbet
Oyuncular: Natalie Portman, Jude Law, Stacy Martin, Jennifer Ehle
1999’da kız kardeşler Celeste ve Eleanor, ailelerinin anma töreni sırasında başlarına gelen kötü olaydan esinlenerek etkileyici bir müziğe imza atar. Celeste, şöhret olur. Ancak terör saldırısı, Celeste’nin şöhretle mücadelesiyle beraber onu yeni bir statüye taşır. Amerika’nın simgesine dönüşür.