HIZLI VE ÖFKELİ: HOBBS VE SHAW
Tarih: 2 Ağustos
Tür: Macera, aksiyon
Dağıtım: UIP
Yönetmen: David Leitch
Oyuncular: Jason Statham, Dwayne Johnson, Idris Elba

Kaçak Shaw, sadık kanun adamı olan Hobbs’a suikast düzenler. Hobbs da bunun üzerine Shaw’u yakalayıp hapse gönderir. Birbirlerine ne kadar güvenmeseler de bu ezeli düşmanlar insanlığı sonsuza dek değiştirecek biyolojik tehdidi durdurmak için beraber çalışmaya başlıyor.

Yüzleşme
Tarih: 2 Ağustos
Tür: Dram
Dağıtım: Başka Sinema
Yönetmen: François Ozon
Oyuncular: Melvil Poupaud, Denis Ménochet, Swann Arlaud

Çocukken onları taciz eden rahibin çocuklarla çalıştığını ve kiliseden uyarı bile almadığını öğrenen üç yaralı adam, kendi anılarının da yüzeye çıkmasıyla suskunluklarını bir kenara bırakarak bununla yüzleşiyorlar. Gerçek olaydan esinlenen filmi mutlaka izlemelisiniz.

KAÇIŞ OYUNU
Tarih: 16 Ağustos
Tür: Korku
Dağıtım: Bir Film
Yönetmen: Jacques Kluger
Oyuncular: Charley Palmer Rothwell, Roxane Mesquida, Marie Zabukovec

Oyunda iki kural var. İlki hiçbir şey gerçek değil, diğeri biri ölecek. Oyun tutkusu olan Lucas ve Chloe ilk bulmacayı çözdükleri gibi kendilerini ormandaki terkedilmiş bir akıl hastanesinde buluyor. Finalde 4 oyuncuyla kapatıldıkları yerden kurtulup, oyunu tamamlamanın yolunu aramaya başlıyorlar.

THE ANGRY BIRDS FILM 2
Tarih: 16 Ağustos
Tür: Animasyon
Dağıtım: Warner Bros.
Yönetmen: Thurop Van Orman, John Rice
Oyuncular: Peter Dinklage, Josh Grad, Danny McBride

Hepimizin sevdiği Angry Birds oyunundan sinemaya uyarlanan The Angry Birds Film 2’de yeşil domuzlar ve uçamayan kuşların yaşadığı maceralar konu alınıyor. İlk filmin devam halkası olan filmde Nicki Minaj, Leslie Jones, Rachel Bloom, Awkwafina, Sterling K. Brown gibi isimler de var.

BİR ZAMANLAR…HOLLYWOOD’DA
Tarih: 23 Ağustos
Tür: Gerilim, dram
Dağıtım: Warner Bros.
Yönetmen: Quentin Tarantino
Oyuncular: Leonardo Di Caprio, Brad Pitt, Al Pacino, Margot Robbie

Film, 1969 yılında Los Angeles’da geçiyor. Işığını kaybetmiş, televizyon yıldızı ve kendi dublorünün yeniden şöhret ve başarı elde etmek için verdiği çabayı anlatıyor. Bu ikilinin hikayesinin arka planında ise aynı yıl gerçekleşen Manson katliamındaki cinayetler de aktarılıyor.