Mehmet Emin DEMİREZEN

Her gün aralıksız spor yapmak, sürekli #spor hakkında konuşmak, ofiste kaç #kalori yaktığını akıllı saatten takip etmek ve hatta spor yapılmasa da spor kıyafetleriyle kafelerde takılmak artık normalden sayılıyor. Kimisi sporu saplantı haline getiriyor kimisi iş yorgunluğunun üzerine spor yorgunluğu eklenecek diye ödü kopuyor. Biliyoruz, hepimizin hayalinde düzenli spor yapmak, içten içe spor yaparken sosyal medyada övünme arzusu var. “Ah keşke” demeyi bırakın, size yakın olan tam donanımlı spor salonlarından birine göz atın. Alışkanlıklar sadece düşünülerek kazanılmıyor. Evet, hanımlar beyler şimdi ‘spora ısınma’ hareketlerine başlıyoruz!

Zumbayı dene

#BahaneYok sloganıyla yola çıkan İstanbul’daki spor salonlarından #MacFit’in, Türkiye’de birçok şubesi bulunuyor. Bu spor salonunun bünyesinde sadece klasik sporlar değil .#zumba, #dance #cardio, #aero hat ve #pilates gibi etkinliklerin özel dersleri de alabilme fırsatına sahipsiniz. Dilerseniz semtine göre seçeceğiniz bir MacFit spor salonunda ek olarak havuz, spa gibi aktiviteleri de tercih edebilirsiniz.

30 yoga tekniği

Yogayı her yerde yapmak pek mümkün değil! Hele ki 15 milyonu aşkın nüfusuyla İstanbul’da… Fakat Nefess Yoga, #yogayı, Moda’da huzurlu bir ortamda öğretmek için kurulmuş. Burada sadece yoga değil doğaçlama #dans dersleri ve #beden dili dersleri de almak mümkün. Anlayacağınız bir yandan huzura kavuşup bir yandan da bedeniniz hareketsiz kalmayacak! 30’a yakın farklı branşta hoca ile her hafta 50’ye yakın seans aracılığıyla da yüzlerce kişiye hizmet veriyor.

Pedalla

#Spinning’in Türkiye’deki ilk stüdyosu #UrbanSpinners, İstanbul Maslak’ta hizmet veriyor. 40 bisikletten oluşan bir #indoor spinnig salonu olarak kurulan spor salonu, spinning gibi oldukça özel bir alanda hizmet sunmasının yanı sıra, hedef odaklı bir kitleye hitap ediyor. Ulaşılabilir fiyatları ve uygulama üzerinden özel rezervasyon sistemiyle işlemi hızlandıran salon, en iyi spinning hocaları ve programlarıyla da beden ve zihin dengesini sağlıyor.

Grup motivasyonu

Fitness kültürüne farklı bir hava getiren #Zone Fitness & Spa, uzman spor eğitmeni kadrosu ve spora akademik yaklaşımıyla, her zaman sağlıklı ve fit kalmanızı amaçlıyor. Zone’un farklı bir yanı olarak #fitness anlayışında bilim ve sağlık ön plana çıkıyor. Bu spor salonunun Ataşehir, Göktürk ve Zorlu AVM’de şubeleri var. Ünlü sporcuların ve saygın iş insanlarının tercih ettiği Zone’da; birebir özel ders, grup özel dersi gibi imkanların yanında diyetisyen desteği de sağlanıyor.

Crossfit yap

İstanbul’un en iyi spor salonları arasında anılan Hillside City Club, komplekslerinin temizliği, aletlerin sürekli bakımının yapılması ve imkanların fazlalığı sebebiyle gidenleri mekanın müdavimi yapıyor. En önemli merkezlerinden biri de 40’ın üzerinde farklı ders çeşidi ve haftada 140 saatlik ders programı ile #Etiler. Hillside City Club Etiler’de yok yok! #Kardiyo, #gym, #pilates, #functional training alanı, #basketbol sahası, #tenis kortları ve #crossfit alanı var.

Spor sırasında kullanabileceğiniz app’ler

❏ Sworkit: Workouts & Fitness Plans iOSAndroid

❏ JEFIT iOSAndroid

❏ Nike Training Club – Workouts & Fitness Plans iOS Android

❏ Sports Tracker iOS Android