Mavi, hızlı ve çok eğlenceli! 90’lar çocuklarının çok sevdiği çizgi karakter Sonic’in macerası beyazperdeye uyarlandı. Filmin adı Sonic The Hedgehog. Bu film başta herkesi çok heyecanlandırdı. Ancak geçen hafta yayınlanan fragman, yapımcıları hayran eleştirisine gömdü!

Kadronun Samanyolu gibi olduğu filmde Sonic, hiç Sonic’e benzemiyor. İnsani dişleri, kısa kulakları ve çok uzun bacakları… Gerçekten farklı görünüyor. İşler böyle olunca yapımcılar Sonic’in tasarımı üzerinde yeniden çalışacağını duyurdu. Filmin yönetmeni Jeff Fowler, video oyunu hayranlarının ve izleyicilerin eleştirilerini dikkate alacağını belirten bir paylaşımda bulundu. Tasarımın kimseyi mutlu etmediğini söylen Fowler, Paramount ve Sega’in Sonic The Hedgehog’u en iyi haline getirmeye çalışacaklarını söyledi.

ROTONIK, CARREY

Filmin hâlâ güzel tarafları da var. Sonic’in baş düşmanı Dr. Ivo Robotnik’i usta oyuncu Jim Carrey canlandırdı. Malum Carrey yaklaşık olarak 5 yıldır stüdyo filmlerinde karşımıza çıkmıyordu. Özledik!

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Jim Carrey (@jimcarrey__)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sonic The Hedgehog filminin konusu da şöyle: Peşine düşen yetkililerden kurtulup, şeytani doktorun elinde bulunan yüzükleri geri almaya çalışan Sonic’in hikayesini konu ediyor. Hükümet, insan biçiminde bir kirpi olan Sonic’i yakalamak için peşine düşer. Devlet görevlileri her yerde Sonic’i aramaya başlar. Sonic ise bu sırada şeytani Dr. Eggman’ın ele geçirdiği yüzükleri geri almaya çalışmaktadır. Küçük bir kasaba olan Green Hills’in şerifi Tom Wachowski, Sonic’in peşine düşen hükümet yetkililerinden kaçmayı başarıp, doktordan yüzükleri geri alabilmesi için yardım etmeye karar verir. Ancak bu sandığı kadar kolay olmayacaktır.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sonic the Hedgehog (@sonicthehedgehog)’in paylaştığı bir gönderi ()

Filmde Kirpi Sonic’in seslendirmesini Ben Schwartz üstleniyor. Filmin yönetmen koltuğuna kısa animasyon filmi Gopher Broke ile Oscar adaylığı alan Jeff Fowler geçerken Sonic The Hedgehog’un yapımcılığını Deadpool filmlerinin yönetmen koltuğunda bulunan Tim Miller üstleniyor. Sonic The Hedgehog’un 8 Kasım 2019 tarihinde sinemalarda olacak. Elbette istenen Sonic görüntüsü gelirse…