Samsung, 20 Şubat’ta San Francisco’da düzenlediği ‘Unpacked’ etkinliğinde yeni kablosuz kulaklığı Galaxy Buds’ı tanıttı. S10 serisinin ve katlanan telefon ‘Fold’un tanıtıldığı gecede duyurulan ürünlerden biri de Galaxy Buds isimli kablosuz kulaklık oldu.

Samsung, Gear IconX ismiyle yola çıktığı kablosuz kulaklık teknolojisine Galaxy Buds ismiyle devam ediyor. İlk iki kablosuz kulaklığını kendi üreten Samsung, Galaxy Buds için ünlü kulaklık firması AKG ile çalıştı. AKG aynı zamanda Galaxy S8, S9, ve S10 serilerinin kablolu kulaklıklarını da üretti.

Galaxy Buds, bir önceki modellere benzer bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Teknik olarak birçok geliştirmeye sahip olan kulaklıkların batarya ömrü de 2 katına çıkarılmış durumda. İlk IconX’te 1.5-2 saat olan batarya ömrü ikinci IconX’te 3,5-4 saatlere kadar çıkarılmıştı. Yeni tanıtılan Galaxy Buds’ta ise batarya ömrü 7 saate kadar çıkabiliyor. Ayrıca kulaklıklar kablosuz olarak da şarj edilebiliyor. Hızlı şarj olabilme özelliğine sahip olan kulaklıklar, 15 dakikalık şarjla tam 1.7 saat kullanılabiliyor. Kulaklıkların pil kapasitesi 58 mAh iken, şarj edebilen taşıyıcı kılıf ise 252 mAh. Bu da kılıfın kulaklıkları 4 kez şarj edebilmesi anlamına geliyor.

Telefondan bağımsız çalışabiliyor

Telefona bağlanmadan da çalışabilen Galaxy Buds, 8 GB’lık hafızasında 2 bin şarkıyı barındırabiliyor. Bir önceki seride yer alan bluetooth 4.2 bağlantı seçeneği de bluetooth 5.0’a yükseltilmiş durumda. Telefondan bağımsız şekilde 7 saate kadar müzik dinleme olanağı sunan kulaklıklar, bluetoothla telefona bağlandığında ise 5-6 saate kadar pil ömrüne sahip oluyor.

S10 alana Buds hediye

Galaxy Buds, Galaxy S10 serisinden herhangi birini ön sipariş vermeniz durumunda telefonun yanında hediye ediliyor. Ayrıca kablosuz şarj olabilen kulaklıklar,

Published On: 1 Mart 2019Categories: Genel