Ece ULUSUM

Back on Stage ekibi geçen ay eğlenceli ama yorucu bir challenge yaptı. Ekipteki herkes Apple Watch’un meşhur Aktivite uygulamasına kendini adeta kaptırdı. Birimiz 5 katlı ofisin merdivenlerini üst üste 4 kez inip çıkıyor diğerimiz hızını alamayıp üstüne başına bir şey almadan kendini sokağa atıp koşuyor! Saat 00.00’da günlük kalori ve hareket puanlarınız sıfırlanıyor, bunu fırsat bilenler gün sona ermeden evde antrenman yapıyor. Kendimizi öyle kaptırmışız ki çeşitli hilelere başvuranlarımız da oldu; akıllı saati ayağına bağlayıp yoga antrenmanı açarak hızlıca puan kazanan mı dersiniz, saati köpeğine takan mı? Aktivite halkalarını tamamlamak için belirli kurallara uymak zorundasınız. Hareket ve egzersiz halkalarını bir şekilde kapatabilirsiniz ancak ayakta kalma sürenizi güne erken başlamadan kapatamıyorsunuz. Eğer siz de yarıştaysanız rakiplerinizden bir adım önde olmanın formülü ayakta kalma süresi halkasını doldurmak!

Hal böyle olunca karşınıza tam anlamıyla Aktivite master’ı olarak çıktım. 1 haftanın sonunda aramızdan biri kazansa da bu gazla her birimiz gün içinde ne kadar hareketsiz kaldığımızı fark ettik daha da güzeli hepimiz yaklaşık 1 kilo vermiştik! Tüm bunlara vesile olansa bir uygulamaydı, bize “Ayağa kalkma zamanı”, “Hareket et” gibi uyarılarda bulunan kişisel bir hoca. Spor aktivitenizi hem eğlenceli bir oyuna hem de kıran kırana bir mücadeleye çevirin. Spora yalnız gitmek istemeyenler için de ideal, nerede olduğunuzun hiç önemi olmadan arkadaşınızla sürekli birbirinizi takip edebiliyorsunuz. Takip ediyorsunuz derken, eğer arkadaşınız izin verirse kaç adım attığına ve hangi antrenmanları yaptığına kadar görebiliyorsunuz. Ortalığı kızıştırmak isteyenler için çeşitli mesaj kalıpları da hazırlamış.Ve evet, saati kandırmak mümkün ancak bu tatlı yarışın kaybedeni siz olursunuz keza tartılar ve aynalar yalan söylemez. Back on Stage ekibi yeni yarışlara hazır, hodri meydan!


600

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın mücadele sırasında kazanabileceğiniz en fazla puan bu. O yüzden planlı olmakta fayda var!2

Aktivite uygulamasında 20’den fazla ödül var.