Sabrin İsmetli’nin ilk kitabı Yeni Doğuş’ta varoluşçuluk felsefesinin derinliklerine doğru ylculuğa çıkıyoruz. Seçimlerimizin ihtişamıyla, özgürlüğümüzün sınırsızlığıyla karşı karşıya geliyoruz. Toplumsal baskının, yapay değerlerin, korkuların yok ettiği bireylerin içsel çığlıklarına en yakından tanıklık ediyoruz.

Roman’ın baş karakteri Raul, yapmış olduğu tek bir yanlış seçimden dolayı kendine olan güvenini, saygısını büsbütün yitirmiş yalnız ve umutsuz bir insandır. Yıllarca bir gölge olarak toplum içinde var olduktan sonra, geçmişinden bugününün ve geleceğinin intikamını almak için, en büyük günahını da bavuluna koyarak bir seyahate çıkar…

HER SEÇİM YENİ BİR BAŞLANGIÇ HER SEÇİM YENİDEN DOĞUŞTUR

Bu roman; korkak, aciz bir insana, hatta bir katile dönüşmüşken bu kez yaptığımız doğru seçimlerle, kendimizden iyi, cesur, korkunun esiri olmayan bir insan, hatta bir kahraman yaratabiliriz. İşte bu roman, tam da bu gizin farkına varan bir adamın Yeniden Doğuş hikâyesidir.

Okuyucular rahat koltuklarına iyice yaslanıp, kitabı ellerine aldıkları zaman, bir anda birçok mitolojik kahraman etraflarını saracak; kulaklarına Robert Schumann’ın ezgileri dolacak; duvarlarını ise Pieter Brueghel’in, Egon Schiele’nin tabloları süsleyecek.

Yazar: Sabrin İsmetli
Editör: Seda Şan
Yayın evi: Mona (Alfa Yayın Grubu)