Murder King ikinci albümleri Fiyasko CES Yapım etiketiyle ile huzurlarınızda… Türk heavy metal müziğinin önde gelen gruplarından Murder King, 5 yıl aradan sonra ikinci albümleriyle huzurlarda.

Albümde gitar ve keyboard’da Össan Deneç, davulda Onur Akça, bas gitarda Can Yücel Korkut yer alıyor. Yeni albümde sürpriz bir isim Fırat Öz vokalde yer alıyor. Albümün hazırlık aşamasında yeni vokallerini duyuran grup, zaten grubun mihenk taşlarından da biri olan Fırat Öz’le tüm şarkıların vokal kayıtlarını kısa sürede tamamlandı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

MURDER KING (@mkmusicofficial)’in paylaştığı bir gönderi ()

Albüm de İngilizce ve Türkçe şarkıların yer aldığı toplam 10 şarkı var. Fiyasko, yenilgileri, büyük travmalarını anlatan, yine ortak dertlerde buluşup söylenmemişleri söyleyen bir albüm. Albümün çıkış parçası İnsanlar, yaşanılan tüm insanlık travmalarını anlatan bir isyanın sesi olarak karşımıza çıkıyor. Albüm boyunca grubun yıllarca kendine öz yakaladığı tüm söylemlerini duyuyoruz. İngilizce şarkılarında da aynı dertlerden bahseden grup, ikinci albümleriyle sadece Türkiye’de değil, dünyada da seslerini duyurmayı hedefliyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

MURDER KING (@mkmusicofficial)’in paylaştığı bir gönderi ()